خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست (۲)

خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست (۲)
مجموع 5 از 1 رای

خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست

خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست (۲)

  • آشپزخانه

این فضا بیشترین پتانسیل را برای به هم ریخته شدن دارد؛ چرا که، جابه جایی وسایل در آشپزخانه به مراتب بیشتر از هر جای دیگری است. ظروفی که از آنها استفاده نمی کنید و مواد غذایی که مدت ها از تاریخ مصرف شان گذشته است، باعث نامرتب شدن آشپزخانه می شوند. چیزهایی که یک سال است از آنها استفاده نکرده اید دور بیندازید و لوازمی را که فقط، هر دو ماه یکبار به کار می آیند را در زیر زمین یا انباری نگهداری کنید.

قاعده ی کلی این است که شما فقط به نصف چیزهایی که روی هم انباشته اید نیاز دارید و بقیه اضافی اند. ممکن است بعضی از ظروفی که جدا کره اید برای مصارف دیگری مناسب باشند.

ظرفشویی، یخچال و گاز در آشپزخانه یک مثلث کاری را تشکیل می دهند. هیچ مانعی نباید بین این سه وجود داشته باشد.

  • اتاق خواب

از قدیم این مکان یک محل ممنوعه برای مهمانان به حساب می آمده است. به همین خاطر است که اغلب از آن سو استفاده می کنید و اغلب هرچیزی را که جای مشخصی ندارد در اتاق خواب می گذارید. ولی اتاق خواب جایی است که شب ها را در آن می گذرانید و طبیعتا در طول شب نیاز به نظم و آرامش دارید.

خودتان را از شر هر چیزی که در شما احساس منفی ایجاد می کند، خلاص کنید. در اتاق تان فقط باید وسایل ضروری مثل پتو و ملحفه به چشم بخورد. نگاهی هم به کشوها بیندازید. هیچ کس به چهل جفت جوراب یا پانزده پلیور کهنه نیاز ندارد! یک اتاق خواب تمیز باعث می شود خواب عمیق تر و آرامش بخش تری داشته باشید.

  • پارکینگ

اگر پارکینگ شما در حدی شلوغ است که جا برای پارک کردن ماشین شما وجود ندارد، این وضع، زنگ خطری ست برای شما. شما گیر افتاده اید!

یک قاعده ی کلی در این رابطه وجود دارد و آن این است که هر چقدر راحت تر بتوانید ماشین خود را در پارکینگ قرا دهید، بهتر است. سایر لوازم ضروری را روی قفسه ها بگذارید یا از دیوار ها آویزان کنید.

  • راه پله ها

اگر در یک خانه ی چند طبقه زندگی می کنید، احتمالا با خرت و پرت هایی که در پاگردها روی هم انباشته می شوند، آشنا هستید. بعضی افراد معمولا موارد مصرفی خود را روی پاگردها به جای می گذارند تا دفعه ی بعدی که بیرون می روند با خود ببرند. این وسایل روز به روز بیشتر می شوند و راه پله را نامرتب می کنند. بعد از مدتی پاگردها به جایی برای نگهداری وسایل تبدیل می شوند.

با تمام ساکنین به توافق برسید که تنها در صورتی وسایل شان را روی پله ها بگذارند که قرار باشد در اولین فرصت آنها را از آنجا بردارند.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن