خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست (۱)

خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست (۱)
مجموع 5 از 1 رای

خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست

خانه ی شما منعکس کننده ی باطن شماست (۱)

بعد از مرتب کردن یک اتاق، حالا وقت آن رسیده به سراغ بقیه ی بخش های خانه هم بروید. خیلی ها معتقدند که خانه ی شما نمایش سه بعدی باطن زندگی شماست. در واقع ارتباط عمیقی بین دنیای بیرون و درون شما وجود دارد. برای داشتن یک محیط زندگی خوشایند، باید از شر وسایل غیر ضروری خلاص شوید. به همه ی قسمت های خانه سر بزنید و تا جایی که می توانید آنها را مرتب کنید.

  • زیر زمین

چیزهایی که دور نمی ریزید، مثل غل و زنجیرهایی هستند که شما را اسیر کرده اند. زیر زمین قطعا محل مناسبی برای نگهداری وسایل است، منتهی وسایلی که حداقل سالی یک بار مورد استفاده قرار می گیرند. وسایل را طوری بچینید که هوا به خوبی جریان داشته باشد.

  • انباری

اگر اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین ندارید، احتمالا یکی از اتاق های خانه تان را به محلی برای نگهداری وسایلی که جای مشخصی ندارند، اختصاص داده اید. چنین اتاق مرده ای مثل یک سنگ آسیاب است که به گردن تان آویخته شده است و همواره سنگینی آن را حس می کنید. این اتاق ها اشتیاق و علاقه ی شما را کور می کند. حداقل کاری که می توانید بکنید این است که آن را همیشه منظم و تمیز نگه دارید و در آن را همیشه بسته نگه ندارید.

  • ورودی خانه

احساسی که با دیدن خانه تان به دیگران دست می دهد، باید همانی باشد که با دیدن خود شما به آنها دست می دهد. از خانه خارج شوید و همه چیز را مثل یک غریبه وارسی کنید. گیاهانی پژمرده که راه ورود به خانه را بسته اند، یک دسته کاغذ باطله، یک جالباسی و جاکفشی که بیش از حد پر شده اند و لباس هایی که این طرف و آن طرف پخش اند.

ورودی خانه تان را تمیز نگه دارید و وسایل را طوری بچینید که دل باز تر و جذاب تر به چشم بیایند. اگر می خواهید اجتماعی تر و مهمان نوازتر به نظر برسید، این کار بسیار موثر خواهد بود.

  • درها

اطمینان حاصل کنید همه ی درها کاملا باز می شوند. هیچ چیزی نباید به دستگیره ها آویزان کنید. همه ی دستگیره های خراب را تعمیر کنید و به لولاها روغن بزنید.

  • اتاق نشیمن

این اتاق باید دارای یک مرکز باشد، مثلا میزی که افراد بتوانند کنار آن دور هم بنشینند. تلویزیون را در گوشه ای بگذارید و اجازه ندهید نقطه ی مرکزی اتاق نشیمن باشد. می توانید از اشیا و گلدان های دکوری هم استفاده کنید. نور مناسب و صندلی های راحت را نیز مد نظر قرار دهید.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن