حمایت، روابط و دوستی های خود را رشد دهید.

حمایت، روابط و دوستی های خود را رشد دهید.
مجموع 5 از 2 رای

روابط و دوستی های خود را رشد دهید.
حمایت، روابط و دوستی های خود را رشد دهید.

اگر شما بر کارهای دیگران سرپوش نمی گذارید، پس فایده ی شما برای آنها چیست؟

ما در دنیای واقعی زندگی می کنیم و اطرافیان از ما انتظارات زیادی دارند. می خواهند شما در یک زمان، هم به جای آنها تنبیه شوید، هم کارهای آنها را سرپوش گذاری کنید، کارهای ناشایست آنها را به انجام رسانید و مراقب آنها نیز باشید.

ولی در حالی که شما یک بازیگر قانون هستید، باعث می شود که از حوزه ی کم اهمیت کشمکش پروژه های اداری به دور باشید و بعنوان فردی مستقل و منحصر به فرد عمل کنید. شما با دغلکاران رابطه ای ندارید و طعمه ی آنها نیز نخواهید شد.

شما سرشار از آرامش هستید و در اوج تلاطم، شما قدرت معتمد و امین گروه هستید.غیر قابل لغزش هستید و عامل صداقت و راستگویی. استانداردی که دیگر همکاران خود را نسبت به آن ارزیابی می نمایند. چنانچه شما به موقعیتی پشت کنید، آنها نیز چنین خواهند کرد و اگر چیزی را تایید کنید، آنها هم آن را خوب خواهند دانست.

شما آفریننده ی استانداردها هستید. معیارهایی که دیگران با آن محک زده می شوند. باور ندارید، امتحان کنید و چون بسیار قابل اعتماد، صادق و امین هستید، دیگران به سرعت به شما تکیه خواهند کرد و منتظر راهنمایی و توصیه های شما خواهند بود. شما نیز هیچ چیز را بدون منفعت و رایگان در اختیار آنها نمی گذارید.

هر چیز مهیا و آماده ای، هر انگیزه ای در جهت صحیح، هر جلسه از توصیه ها و اندرزهای مفید و هر راهنمایی بهایی دارد.

اما چگونه وفاداری آنها را بدست آورید؟

با مهربانی، با توجه، با ایفای صادقانه ی آنها. هرگز تحقیرشان نکنید. هرگز جاسوسی نکنید و آنها را در دردسر نیندازید. همواره خوشرو، حامی و وفادار باشید. دروغ نگویید یا سرپوش گذاری نکنید، اما اگر کار بهتری در توان شماست انجام دهید. پشتیبان، همکار و مراقب، نگران مخلص و علاقه مند به آنها باشید. در این صورت آنها را شیفته ی خود می کنید.

وقتی صادقانه بازی کنید، برای کسی دلیلی برای مخالفت باقی نمی ماند. به دنبال فرصت باشید. در اینجا “هر کسی” مثل یک انسان واقعی نمی اندیشد. شما از راه می رسید و به آنها نشان می دهید که چگونه باید باشند. بی گمان به شما گرایش پیدا خواهند کرد و به دنبال شما خواهند آمد.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن