IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
خلق و خو

حالت ها، خلق و خو و زندگی خانوادگی

حالت ها، خلق و خو و زندگی خانوادگی

تغییر حال و خلق ما یکی از حقایق اجتناب ناپذیر، مرموز و گاه ناراحت کننده ای است که باید آن را پذیرفت؛ اما شناخت حالت ها به شما کمک می کند که بتوانید آزردگی ها را از خود دور کنید و زندگی ساکت تر و تحت کنترل تری داشته باشید.

حالت ها و خُلقیات را می توان “آب و هوای داخلی” انسان دانست؛ دائم تغییر می کند و با تغییرشان درک ها و نگرش های متفاوتی از زندگی بروز می کند. به طور کلی وقتی خُلق یا حالت خوب فکری داشته باشید، زندگی خوب و بی عیب به نظر می رسد و علیرغم وجود معایب، از داشتن خانواده و خانه ی خود سپاس گزار خواهید بود.

قسمت خوب این موضوع این است که با زندگی خود به همان صورت که هست موافق خواهید بود سعی خواهید کرد بهترین بهره را از آن ببرید. در این حالت با وجود مشکلا احساس نمی کنید که به آخر دنیا رسیده اید و به راحتی راه حل ها را پیدا می کنید.

در بهترین حالت اخلاقی خود، همسر و فرزندان خود را می پرستید. مسئولیت های خود را به سهولت انجام می دهید. وقتی چیزی می شکند آن را درست می کنید یا از آن می گذرید، اگر کسی از شما انتقاد کند، به خود می خندید و می دانید احتمالا نکته ی صحیحی را مطرح کرده است و از ارمغان باور نکردنی زندگی بهترین بهره را می برید!

در صورت داشتن حالات منفی، به رغم داشتن دقیقا همان موقعیت های یکسان در زندگی، همه چیز به شدت متفاوت جلوه می کند. همه چیز جدی و حساس می نماید و در مقابل صبر و تحمل شما کم به نظر می رسد. به جای آنکه از زندگی خود سپاس گزار باشید، از آن شاکی هستید و به نقص های آن می اندیشید.

هرچند بی اندازه عاشق فرزندان خود هستید؛ اما به سادگی از اینکه طالب توجه بیشتر شما هستند، ناراحت و آشفته می شوید. منزل شما بیشتر شباهت به زندان دارد تا مکانی که از وجود آن شکرگزار باشید.

بر عیب های همسر خود متمرکز می شوید، به دلیل مشکلات خانه او را سرزنش می کنید و همه چیز مانند کوهی بزرگ و سنگین به نظر می رسد.

مجدد تاکید می کنم که چگونگی خلق شما اهمیت بسیار دارد. مشاهده می کنید که چگونه زندگی شما بسته به حالتی که در آن قرار دارید، از این ساعت به ساعت بعد متفاوت به نظر می رسد.

درک چگونگی حالت ها و تغییر آنها می تواند تفاوت های بسیاری در کیفیت زندگی شما ایجاد کند و واکنش های تان را به نحو رضایت بخش آرام کند. مسئله ی مهم بعنوان حقیقت زندگی، پذیرفتن تغییر حالت ها و درک این امر است که تجربه ی خلقیات بد اجتناب ناپذیر است. به خاطر داشته باشید که این خلق شماست که ظرف یک ساعت گذشته ناگهان بدتر شده است نه زندگی شما.

درک این مطلب دیدگاه بازتری به شما می دهد. حال آموختید که هنگام ناراحتی باید توقع داشته باشید از امور برداشتی منفی داشته باشید. وجود این توقع باعث می شود هر موضوعی که شما را آزار می دهد، جدی نگیرید. شما می آموزید به دلیل مشکلاتی که پیش می آیند، زندگی و خانواده ی خود را سرزنش نکنید بلکه خُلق خود را سرزنش کنید.

به یاد داشته باشید اگر امری حقیقتا علت بروز احساسات منفی در شما باشد، شما را همواره آشفته می کند. با این حال تقریبا هیچ چیز در این مقوله نمی گنجد. حقیقت این است که اکثریت قریب به اتفاق مسائلی که شما را آزار می دهند، آن هایی هستند که هنگام خونسردی با آنها کنار می آیید.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar