تیم کوک و ده قانون موفقیت او (۳)

تیم کوک و ده قانون موفقیت او (۳)
به این مقاله امتیاز دهید

تیم کوک

در ادامه ی سری مقالات تیم کوک و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید.

۸- مسیر خود را به تدریج عوض کنید
استیو جابز علاقه زیادی به تولید محصولات فوق العاده “آی” (i) داشت، مثل آی مک، آی فون، آی پاد که همگی با “آی” شروع میشدند. حتی سرویس های متفاوت اپل با نامهای آی کلاود یا آی مسیج بودند. حال ما اپل واچ را داریم، نه آی واچ، ما اپل پنسیل را داریم نه آی پنسیل، و همچنین گزارشاتی در مورد اپل کار نه آی کار. هیچ تفاوتی بین این محصولات نیست، اما به راحتی متوجه می شوید که نه تنها در نحوه تفکر بلکه در رهبری شرکت هم تغییراتی صورت گرفته است.

۹- قوانین خودتان را بنویسید
اگر حقیقت می خواهید همانند یک رهبر عمل کنید، باید قوانین خودتان را بنویسید. اگر بخواهید براساس مرزبندیهای کتابهای درسی رهبری کنید، برای یافتن موفقیت های مستمر باید دائم در تقلا باشید. به ندرت می توانید سناریوهای زندگی واقعی و مشکلات مربوط به آنها را در کتابهای درسی پیدا کنید. اگر هر کاری را طبق فرمول موجود انجام دهید، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به همان مقامی برسید که دیگران رسیده اند. این یک درس مهم در رهبری است، این که بدانید چه زمانی از قوانین پیروی کنید و چه زمانی آنها را دور بریزید.

۱۰- تنوع مهم است
ایده پشت این فلسفه آن است که آدمها تجربه های فراوان و متفاوتی دارند و شرکت هایی که بتوانند بیشترین تجربیات خلاق را مهار کنند، در مسیر کسب و کار خود بسیار ابتکاری و نوآور عمل خواهند کرد. تیم کوک این واقعیت را بخوبی تشخیص میدهد و تنوع را اساس فلسفه مدیریتی خود قرار داده است. او می گوید:” ما تنوع فکر می خواهیم. ما تنوع سبک می خواهیم. ما می خواهیم مردم خودشان باشند. این ویژگی خارق العاده اپل است . وقتی اشتباهی می کنیم آن را می پذیریم و شهامت تغییر را داریم.”

سری مقالات تیم کوک و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن