تیم کوک و ده قانون موفقیت او (۲)

تیم کوک و ده قانون موفقیت او (۲)
به این مقاله امتیاز دهید

تیم کوک

در ادامه ی سری مقالات تیم کوک و ده قانون موفقیت او مطلب زیر را دنبال کنید.

۳_ به اطرافیان اعتماد کنید.

تیم کوک معروف است به آن که رهبری است که به نظر و رای گروه خود اطمینان دارد. او این شانس را دارد که اکثر مدیران اجرایی موفق و برجسته با او همکاری دارند و به او در تقسیم کارها کمک می کنند. او می داند این افراد، افراد موفق با ایده های عالی و نوآور هستند و اغلب به این مدیران اجرایی اجازه میدهد تا رهبری را به عهده بگیرند. یکی از اصول رهبری آن است که درک کنید که شما همه چیز را نمی دانید و سپردن بخشی از کار به دست گروه کاریتان می تواند به شما کمک کند تا رهبری موفق باشید.

۴- فروتن باشید
هرگز فراموش نکنید از کجا آمده اید. تیم کوک وقت خود را به گونه ای تنظیم می کند تا بتواند سری به فروشگاه های اپل بزند و با مشتریانش ارتباط چهره به چهره برقرار کند یا این که ایمیل هایشان را بخواند. تیم کوک می گوید:” نباید بگذارید منزوی شوید این موضوع بسیار مهم است و به نظر من مهمترین چیز برای یک مدیر عامل اجرایی می باشد. تواضع و فروتنی موجب احترام کارمندانتان به شما می شود و البته یک اصل ضروری برای تبدیل کردن شما به یک رهبر کسب و کار فوق العاده است.”

۵- شفافیت، یک اصل کلیدی
کوک می دانست که شفافیت یک اصل کلیدی است. با انتقادات شدیدی که در خصوص استانداردهای کارمندان جهانی اپل وجود داشت، کوک درها را گشود و جهان را به دیدن نحوه عملکرد اپل دعوت کرد. با این کار او نه تنها حسن نیت این شرکت را نشان داد، بلکه استاندارهای صنعتی را برای دیگر سازندگان تنظیم کرد. کوک می گوید ما می خواهیم به همان اندازه که در محصولاتمان نوآور هستیم در مسئولیت پذیری خودمان هم نوآور باشیم.

۶- اشتباهاتتان را بپذیرید
توصیه کوک برای کارآفرینان و مدیران اجرایی توصیه ای بسیار مفید برای تمامی افراد است. کوک می گوید:” اکثر آدم ها بخصوص مدیرهای اجرایی و مدیران رده بالا، آنقدر به ایده های قدیمی خود وابسته هستند که قدرت و جسارت اینکه بپذیرند اشتباه می کنند را ندارند. آنها باید قدرت و جسارت تغییر ذهن خود را داشته باشند.”

۷- آنچه را که انجام می دهید، خوب انجام دهید
اپل شرکتی است که براساس آنچه که انجام می دهد و خوب هم انجام می دهد، ساخته شده است. شاید تعجب کنید اگر بگوییم که اپل محصولات کمی را تولید می کند. تیم کوک تاکید می کند که این تمرکز روی کار کلید موفقیت مداوم اپل است. اگر دقت کرده باشید این شرکت ۴ آیپاد دارد. دو آیفون اصلی. دو آیپد و چند تایی هم مک. در ضمن اپل روی بهبود زیرساخت خود و محصولاتی که مردم دوست دارند، تمرکز می کند.

ادامه ی سری مقالات تیم کوک و ده قانون موفقیت او را دنبال کنید


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن