تکنیک فروش : ویژگی های فروشنده (۳)

تکنیک فروش : ویژگی های فروشنده (۳)
مجموع 5 از 3 رای

فروش

تکنیک فروش : ویژگی های فروشنده (۳)

سیگار کشیدن : با اجتناب از سیگار کشیدن هیچ فروشی از دست داده نمی شود ، ولی با سیگار کشیدن ممکن است بعضی از فرصت های فروش از دست داده شود .برخی از افراد غیر سیگاری از بی توجهی سیگاری ها که در حضور آن ها سیگار می کشند بیزار هستند.

هوش : یک فروشنده باید سریع متوجه شود و سریع فکر کند و تصمیم بگیرد ، در خور یک فروشنده نیست که پس از گذشت یک ساعت از مذاکره دریابد که چه باید می گفت و یا یک فروشنده باید در کمترین زمان ممکن متوجه نیاز خریدار بشود تا کالا یا خدمات مورد نیاز او را ارائه دهد ، اگر خریدار چند بار توضیح دهد تا فروشنده متوجه شود این حس را به خریدار القا می کند که وی دانش کافی را نسبت به کالا یا خدمات خود ندارد . پس لازمه شغل فروشندگی برخورداری از یک سطح منطقی هوش است .

زیرکی و مراقبت از رفتار اجتماعی : مراقبت از رفتار اجتماعی همان فن بیان مناسب و انجام کارهای صحیح است ، که در کار فروشندگی عامل اساسی می باشد.فردی که مراقب رفتار اجتماعی خود با دیگران است به گونه ای رفتار می کند که شخص مقابل احساس راحتی کند ، هرگز کاری نمی کند و یا حرفی نمی زند که حساسیت دیگران را برانگیزد.ممکن است یک جمله حساب نشده ، بدون قصد قبلی و یا حتی بدون مخاطب خاص موجب رنجش شخص مقابل قرار گیرد.

در برخی از فروشگاه ها به فروشندگان گفته می شود که خطاهای مشتریان را حتی با ذکر دلیل منطقی به آنها تذکر ندهید . زمانی که یک مشتری نام کالا را اشتباه بیان می کند ، فروشنده وسوسه می شود که گفته ی او را اصلاح کند و از انجام این کار قصد و منظوری ندارد ولی این یک عمل خردمندانه ای نیست ؛ زیرا ممکن است مشتری دچار احساس حقارت شود .

یکی دیگر از رمزهای موفقعیت یک فروشنده با تواضع گوش دادن است . اگر  اجازه دهید که شخص مقابل به راحتی حرفش را بزند ، با زیرکی او را برای گوش دادن به حرفهایتان آماده کرده اید .

(منبع : فروش ، تکنیکها و کاربردها ، ریچارد و بروس دی بوسکرک)

با ادامه مقالات تکنیک فروش همراه ما باشید …

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن