تکنیک فروش: از اعتراض های نامرتبط بگذرید

تکنیک فروش: از اعتراض های نامرتبط بگذرید
مجموع 5 از 5 رای

از اعتراض های نامرتبط بگذرید

تکنیک فروش: از اعتراض های نامرتبط بگذرید

در بسیاری ازمواقع دیده می شود که فروشندگان به خود اجازه می دهند به موضوعی وارد شوند که به پیشنهاد فروش آنها نامرتبط است. اگر خریدار دارای عقاید عجیب و غریب باشد به فروشنده هیچ ارتباطی ندارد و نباید با او در این باره وارد بحث شود. شما فقط به نظر خریدار درباره ی پیشنهاد فروش علاقه مند باشید و نباید به مسائل دیگر کاری داشته باشید و از اعتراض های نامرتبط بگذرید.

بسیاری از موضوع های جذابی همچون مسائل سیاسی، دینی، محلی، اقتصادی هستند که وسوسه می کند وارد بحث شوید، اما به محض اینکه وارد چنین بحثهایی شوید بازنده خواهید بود. حتی اگر دو نفر با گرایش یکسان سیاسی بر سرموضوعات کم اهمیت وارد بحث شوند، بسیار سریع به مخالفت با یکدیگر خواهند پرداخت و نظر خوبی نسبت به هم پیدا نمی کنند.

تا زمانی که خریدار مستقیم به پیشنهاد فروش اعتراض نکرده است، عاقلانه ترین کار این است که در مقابل اظهارات او بدون پاسخ باشید. اگر مشتری می گوید ماست سیاه است با او مخالفت نکنید و به کار خود ادامه دهید.

یک فروشنده ی ماشین های اداری فروش خود را فقط به این خاطر از دست داد که در مورد نمای جدید ساختمان مشتری وارد بحث شد، در حالی که مشتری از نمای جدید ناراضی بود فروشنده برای دفاع از ظاهر زیبای همان ساختمان با او وارد بحث شد و فروش خود را قربانی دخالت در یک مورد بی ارتباط به فروش کرد.

برای فروشنده نباید چیزی مهم تر از فروختن محصول و یا خدمات خود باشد، به فروشنده ارتباطی ندارد که مشتری چه نوع نگرشی دارد، طرفدار چه خط مشی سیاسی است. فروشنده باید سعی کند که به بهترین شکل و با حالتی مودب و دوستانه محصول و خدمات خود را عرضه کند. فراموش نکنید که اگر زوجی به شما مراجعه کردند و بحثی حتی به شوخی بین آنان صورت گرفت به هیچ وجه وارد بحث آنان نشوید، چون با وارد شدن به بحث آنان اعتبار خود را برای همیشه از دست می دهید.

(منبع : فروش ، تکنیکها و کاربردها ، ریچارد و بروس دی بوسکرک)

با ادامه مقالات تکنیک فروش همراه ما باشید …

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن