تاثیر زباله هایی که مغزتان را با آن تغذیه میکنید!

تاثیر زباله هایی که مغزتان را با آن تغذیه میکنید!
مجموع 5 از 5 رای

زباله هایی که مغزتان را با آن تغذیه می کنید

تاثیر زباله هایی که مغزتان را با آن تغذیه می کنید!

حتما تا اینجا متوجه شده اید که انتخاب های تان چقدر مهم هستند. حتی آن انتخاب هایی که مهم به نظر نمی رسند، وقتی مرکب می شوند، می توانند تاثیر فوق العاده ای روی زندگی تان بگذارند. در ضمن درباره ی این واقعیت صحبت کردیم که شما مسئول ۱۰۰ درصد زندگی تان هستید.

اما در کنار مسئولیت ۱۰۰ درصدی انتخاب ها و اقدام های تان باید متوجه نیروهای قدرتمند خارجی هم که روی انتخاب ها، رفتارها و عادت های شما تاثیر می گذارند؛ باشید.

بیشتر آدم ها از کنترل زیرکانه و نامحسوسی که این نیروها روی زندگی شان دارند، خبر ندارند. برای اینکه خط سیر مثبت تان به سوی اهداف تان را حفظ کنید، باید این تاثیرات را بفهمید و کنترل کنید تا جای اینکه شما را از مسیرتان به سوی موفقیت منحرف کنند، از شما پشتیبانی کنند تا به موفقیت برسید. سه نوع از تاثیرات روی هر شخصی اثر می گذارند:

  • ورودی ها: چیزهایی که مغزتان را با آن تغذیه می کنید.
  • ارتباط ها: آدم هایی که وقت تان را با آنها می گذرانید.
  • و محیط: اطراف تان.
ورودی ها: زباله وارد شود، زباله خارج می شود

اگر می خواهید بدتان با بهترین عملکرد به حرکت درآید، باید مراقب باشید که خوراکی هایی با بالاترین کیفیت ارزش غذایی مصرف کنید و از مصرف غذاهای کم ارزش اجتناب کنید. اگر می خواهید مغزتان با بالاترین توانش کار کند، باید درباره ی چیزهایی که به آن می دهید، بیشتر مراقب باشید.

آیا مغزتان را با خلاصه ی اخبار تغذیه می کنید یا سریال های طنز تخریب کننده ی ذهن؟ مجلات زرد می خوانید، یا مجله ی موفقیت؟ کنترل کردن روردی ها تاثیر مستقیم و قابل توجهی روی بازدهی و نتایج شما دارد.

کنترل چیزی که مغزمان مصرف می کند، پیچیده و دشوار است؛ چون بیشتر چیزهایی که دریافت می کنیم، ناخودآگاه هستند. باید خیلی مراقب باشیم ورودی های بی ربط و مخرب، جذب مغزمان نشوند. این یک جنگ تمام نشدنی است!

مغزتان برای این طراحی نشده است که شما را خوشحال کند. مغزتان فقط یک دستور کار دارد: بقا. مغزتان همیشه منتظر نشانه های “کمبود و حمله” است ؛ مثل منابع رو به کاهش، آب و هوای بد و هر چیزی که به شما صدمه می زند. بنابراین وقتی در مسیرتان به محل کار، رادیو را روشن می کنید و با گزارش های مربوط به دزدی ها، آتش سوزی ها، حملات و اقتصاد رو به رکود بمباران می شوید، مغزتان به کار می افتد و تمام طول روز را صرف تفکر درباره ی آن ترس، نگرانی و منفی گری می کند.

اگر ذهن تان را به حال خودش رها شود، در کل روز و شب در تردد اطلاعات منفی، نگراننده و ترسناک خواهد بود. ما نمی توانیم دی ان ای مان را تغییر دهیم، ولی می توانیم رفتارمان را عوض کنیم. ذهن ما مثل یک لیوان خالی است؛ هر چیزی درونش برویزیم، در خودش نگه می دارد.

شما چیزهایی را در زندگی تان بدست می آورید که خودتان خلق شان می کنید. اگر اخبار مهیج، عناوین جنجالی و یاوه گویی را انتخاب کنید، آب آلوده ای را به درون لیوان تان می ریزید. در نتیجه هر چیزی که خلق می کنید، از میان آن ظرف آلوده عبور خواهد کرد. اگر زباله وارد شود، زباله خارج می شود.

این خبر بدی است؛ ولی درست مثل یک لیوان آلوده، اگر آن را برای مدت زمان کافی زیر شیر آب تمیز بشویید، در نهایت یک لیوان آب پاک و تمیز خواهید داشت. آن آب تمیز و صاف چیست؟ ورودی ها و تفکرات مثبت، الهام بخش و حمایت کننده.

در مقالات آینده راه فیلتر کردن این ورودی های آلوده را به تفصیل بیان می کنیم…

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن