بُعد جدیدی از ثروت (۴)

بُعد جدیدی از ثروت (۴)
به این مقاله امتیاز دهید

بُعد جدیدی از ثروت

بُعد جدیدی از ثروت (۴)

  • خودتان تعیین کننده ی واقعیت مالی تان هستید

گاهی اوقات به نظر می رسد که همه علیه شما دست به توطئه زده اند و زندگی با شما دشمنی دارد. اما در واقع اینطور نیست. زندگی فقط زندگی است. تنها عاملی که باعث می شود تصور کنید زندگی با شما سر ناسازگاری دارد، در ذهنیت شما نسبت به زندگی نهفته است.

نقشی که افکار شما در شکل گیری واقعیت زندگی تان ایفا می کنند، بسیار بزرگ تر از آن چیزی است که بتوانید تصورش را بکنید. افرادی که دچار یک بیماری روانی تحت عنوان عقده ی آزار کشی هستند، فکر می کنند اطرافشان پر از جاسوس و دسته های جنایتکار زیرزمینی است. این افراد حتی زمانی که تمام حقایق خلاف این تفکرشان را نشان می دهند، نسبت به وجود چنین چیزهایی کاملا مطمئن هستند.

در مورد مسائل مالی هم همینطور است. گاهی اوقات اینطور به نظر می آید که پل به هر سمتی می رود جز سمت شما. به محض اینکه این موضوع را باور کنید، تبدیل به واقعیت مالی می شود و دیگر هیچ پولی سمت تان نمی آید. ضمیر ناخودآگاه تان باعث می شود عملکرد خوبی سر کارتان نداشته باشید، در سرمایه گذاری هایتان دچار اشتباه شوید و … .

خود را تعیین کننده ی شرایط بدانید، نه قربانی آن.

  • با پس انداز پولدار شوید

در مورد این سوالات فکر کنید: اگر می توانستید با سودی که از پس اندازهای خود بدست می آوردید زندگی کنید و کاری را که واقعا به آن علاقه دارید انجام دهید، زندگی ساده تر نبود؟ اگر می توانستید بدون اینکه نگران پول درآوردن باشید، تمام انرژی خود را صرف کمک به دیگران کنید، زندگی شیرین تری نداشتید؟

این ایده، مهم ترین توصیه ی باب شِفِر، مشاور امور مالی است. او توصیه می کند که واژه ی پس انداز را با واژه ی پرداخت به خود جایگزین کنیم. مقدار مشخصی را در ابتدای هر ماه از حسابتان برداشت کنید و جداگانه پس انداز کنید. با این کار می توانید مطمئن باشید که پول خود را صرف چیزی دیگری نمی کنید. افرادی که “هرچه آخر ماه باقی مانده باشد” را پس انداز می کنند، معمولا حساب شان خالی است.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن