به درستی و دقیق بودن بها بدهید

به درستی و دقیق بودن بها بدهید
مجموع 5 از 3 رای

دقیق بودن

به درستی و دقیق بودن بها بدهید

اگر درباره ی دقت و درستی تعریف مسئله تان تردید دارید، آن را با کسی که می شناسید و به او اعتماد دارید در میان بگذارید. از دیگران بازخورد دقیق بخواهید. بخواهید نظرات انتقادی خود را با شما مطرح سازند. بدانید و بپذیرید که ممکن است اشکالات و نقاط ضعفی داشته باشید که اجازه ندهند به همه ی توانمندی های خود پی ببرید. با خود صادق باشید.

وقتی مسئله و مانع را به درستی شناختید، نقطه نظرها، فرصت های مناسب و آگاهی از طریق های مختلف به سر وقت شما می آیند. اینگونه منابعی را به خود جلب می کنید که به کمک آنها بر مانع و مشکل پیروز شوید و به سرعت بیشتری در راستای تحقق هدف تان در آیید.

تقریبا هر مسئله ای را می توان حل کرد

به یاد این سروده ی قدیمی بیفتید: “برای هر مسئله ای در این جهان، راه حلی وجود دارد یا ندارد. اگر راه حلی وجود دارد، بروید و آن را بیابید و اگر وجود ندارد، به آن اهمیت ندهید.”

برای هر مسئله و مانعی که میان شما و خواسته ی شما وجود دارد، جایی و به نوعی راه حلی وجود دارد. باید دقیقا بدانید چه عواملی سرعت شما را برای رسیدن به هدف تان تنظیم می کند و بعد تمام وقت خود را صرف کنید تا موانع را از پیش روی خود بردارید. در واقع می توانید وقتی به مانعی برمی خورید، آن مانع را به عنوان یک هدف مثبت بنویسید. بعد فهرستی از همه ی اقداماتی که می توانید به عمل آورید تا بر دانش و مهارت خود برای حل مسئله، بیفزایید، تهیه کنید.

با حدف کردن موانع عمده در مدت چند ماه، کاری را که دیگران در مدت چند سال انجام می دهند، به پایان ببرید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن