به استقبال خطرات بروید.

به استقبال خطرات بروید.
مجموع 5 از 3 رای

موفقیت در بازار کار

در ادامه ی آنچه در مورد موفقیت در بازار کار گفته شد؛ امروز یکی دیگر از عوامل موثر بر موفقیت را بررسی می کنیم.

به استقبال خطرات بروید.

هر روز و هر لحظه، خطرات به سراغ ما می آیند. بیکاری، وقتی زمام کاری را از دستت می گیرند، همکاران کینه توز،روسایی که زود به خشم می آیند و … . اگر بتوانیم به دور از روزمرگی های همیشه و مستقل از دیگران تفکر  کنیم و انعطاف پذیر و سریع باشیم، در مبارزه با دشواری ها پیروز باشیم و به جلو پیش برویم، نه تنها با تغییرات کنار می آییم بلکه در رده های بالاتر نیز قرار خواهیم گرفت.

البته همه ی این کارها انجام پذیر نیست. گاهی از اوقات خطرات بر ما پیشی می گیرند و با چیرگی، ما را تحت فشار قرار می دهند و این اتفاق برای همه ی ما پیش خواهد آمد. نمی توان لحظاتی را که زندگی به ما شلیک می کند نادیده گرفت؛ حتی ما به ندرت فرصت جاخالی دادن پیدا می کنیم.

اگر تهدیدها را تهدید نبینیم و به جای آن، آنها را فرصت قلمداد کنیم. هر تهدیدی که به واقعیت تبدیل شود؛ فرصتی برای رشد و تغییر است. خطرات و تهدیدها به ما شانس و فرصت هدیه می دهند تا خود را ثابت کنیم. اگر مبارزه نکنیم، هرگز پیشرفت نمی کنیم.

زمانی توسط شرکتی پیمانکار بعنوان مدیر استخدام شدم. رؤسای جدید، مدیران خود را به خدمت گرفته بودند و سه نفر از ما تنزل درجه گرفتیم. حق انتخابی نداشتیم، جز اینکه از شرکت برویم.

در آن زمان من یک بازیگر قانون شدم و از این وضعیت بعنوان یک فرصت بهره بردم تا به مدیر جدید ثابت کنم که من صلاحیت آن را داشتم تا از مدیران برگزیده ی آنها باشم. سه ماه بعد به سِمَت اولیه بازگشتم. از دو نفر دیگر، یکی به سرعت از شرکت خارج شد و دیگری در همان مقام پایین تر باقی ماند. هر دوی آنها این کار را اهانت آمیز می دانستند. ولی نیازی نبود که من در این مورد مثل یک آدم افسرده و سرخورده رفتار کنم.

من می خواستم به جای اول بازگردم، به سمت بالا و همچنان رو به جلو.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن