بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (۴)

بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (۴)
مجموع 5 از 2 رای

مرتب کردن وسایل

بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (۴)

  • کلکسیون داشتن با انباشته کردن بی مورد وسایل فرق می کند

افراد مختلف به جمع کردن وسایل مختلف علاقه دارند؛ مثلا چیزهایی مثل قوطی کبریت، کتاب، تمبر، کار تلفن، فندک، ظرف های مختلف، حیوانات خشک شده و غیره! گاهی این وسایل آنقدر زیاد می شوند که در تمام خانه پخش شده و باعث نامرتب شدن خانه می شوند.

به چیزهایی که جمع می کنید، نگاهی منتقدانه بیندازید. از کی جمع کردن آنها را شروع کرده اید؟ دلیل شما برای جمع کردن این وسایل چیست؟ آیا این کار به صورت یک عادت برای شما درآمده است؟ اگر اینطور است دیگر این کار را ادامه ندهید. معمولا کنار گذاشتن این وسایل خیلی راحت تر از کم کردن تعداد آنهاست.

یک کلکسیون واقعی نظم و نظام خاصی دارد و ارزش آن را دارد که برایش وقت بگذارید و فضایی را به آن اختصاص دهید، اما اگر بدون نظم و ترتیب فقط آنها را روی هم انباشته کنید، دیگر نمی توانید آنها را کنترل کنید. این وسایل وقت و انرژی شما را می گیرند، فضای شما را اشغال می کنند و بعد از مدتی به اشیایی کم ارزش و بلا استفاده تبدیل می شوند.

دلیل واقعی نگه داشتن وسایل تان را پیدا کنید و تنها چیزهایی را نگه دارید که برای تان ارزشمند است و از دیدن آنها لذت می برید.

  • تا وقتی زنده اید ببخشید

محبوب ترین شیوه ی خلاص شدن از دست وسایل غیرضروری بخشیدن آنها به دیگران است. بخشیدن وسایل به دیگران یکی از ارزنده ترین راه های رهایی از بار سنگین اشیای اضافی است.

  • با دور ریختن اشیای اضافی بر طول عمر خود بیفزایید

در دور ریختن مجلات و کتاب های قدیمی، سنگ تمام بگذارید. خواندن یک مجله به قطر یک سانتی متر، حدود ۴ ساعت از شما زمان می گیرد. یعنی برای خواندن یک جعبه ی ۵۰ سانتی پر از مجله و روزنامه، بین یک هفته تا یک ماه، وقت لازم است. می توانید این زمان را صرف انجام کارهای مفیدتری بکنید.

از طرف دیگر، یک قفسه پر از کتاب و مجلات خوانده نشده، بر ذهن ناخودآگاه تان تاثیر منفی می گذارد و شما را آزار می دهد که “یک روز باید آنها را بخوانم…”

  • کف اتاق را تمیز نگه دارید

یکی از نشانه های بی نظمی و به هم ریختگی این است که همه چیز روی زمین پخش شده باشد. اگر فقط کف اتاق تان را کاملا تمیز نگه دارید، همه چیز مرتب تر به نظر خواهد رسید. مرتب نگه داشتن کف اتاق بسیار مهم تر از قفسه ها، دکورها و کمدهاست. گروهی به نام شِیکِرها در آمریکا معتقد بودند که همه چیز باید از دیوارها آویزان شود و کف اتاق خالی بماند.

 از این موضوع الهام بگیرید و وسایلی مانند ساز، کیف دستی و سایر چیزها را از دیوار آویزان کنید. اگر فکر می کنید با این کار دیوارها بد دیده می شوند، جایی را انتخاب کنید که کمتر جلوی چشم باشد. در مورد این مساله وسواس به خرج ندهید. پخش بودن وسایل روی زمین خیلی ناخوشایندتر از آویزان بودن آنها از دیوار است.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن