بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (۳)

بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (۳)
مجموع 5 از 1 رای

مرتب کردن وسایل

بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (۳)

  • از اثر صندوقچه ی گنج استفاده کنید

جعبه ها و محفظه هایی برای نگهداری وسایل تان بخرید. به قیمت آنها، هنگام خرید توجه نکنید، فقط به دنبال کیفیت باشید. دلیل این امر آن است که احتمال به هم ریختن وسایل در محفظه های ارزان قیمت، بیشتر از محفظه های گران قیمت است.

وقتی فکر می کنید چیزی ارزان است، در ناخودآگاه تان، برایش ارزشی قائل نیستید. اما اگر از وسایل گران تری استفاده کنید، این ذهنیت در شما بوجود می آید که تنها اشیا با ارزش درون یک صندوقچه ی با ارزش قرار می گیرند. در نتیجه در مرتب نگه داشتن وسایل تان بیشتر دقت می کنید.

  • از دیگران کمک بگیرید

یکی از کارآمدترین روش ها در این زمینه، کمک گرفتن از یک فرد بی نظم است. این فرد دید واقع بینانه ای نسبت به وسایل تان خواهد داشت؛ چراکه بر خلاف شما، هیچ وابستگی عاطفی به آنها ندارد.

  • خانه تان را نوسازی کنید

این کار را به یکباره انجام ندهید. اتاق به اتاق پیش بروید. برای این کار باید هر اتاق را به طور کامل خالی کنید. شاید این کار وقت گیر باشد، اما به شدت موثر است. زیرا با این کار مجبور می شوید تمام وسایل اتاق را بردارید و همانطور که قبلا گفته شد، تصمیم بگیرید که آنها را در کدام یک از دسته های به دردبخور، دورریختنی یا علامت سوال قرار دهید.

کاملا واضح است که وقتی در یک اتاق تمیز می نشینید که به تازگی رنگ شده یا کف آن تغییر کرده، تغییر بزرگی در درون خود احساس می کنید و دوست دارید همیشه اتاق تان مرتب و تمیز باشد.

  • مراقب سطوح صاف باشید

میزها، قفسه ها، لبه  ی پنجره ها و تقریبا تمامی سطوح صاف، به طرز عجیبی تمایل به جذب اشیا دارند. حتی کف زمین، که بزرگ ترین سطح افقی خانه است هم از این قاعده مستثنا نیست. مراقب سطوح افقی خانه باشید و سعی کنید همواره آنها را خالی نگه دارید.

مثلا میز عسلی هنگام نوشیدن چای مورد استفاده قرار می گیرد. این میز برای گذاشتن شمع و گلدان مناسب است، اما نباید مجله، روزنامه و وسایل اضافی روی آن بگذارید. اگر هر چیز را سر جای خودش قرار ندهید، سطح بالای یخچال و لبه ی پنجره ها هم فورا پر از وسایل مختلف می شوند.

میز و صندلی اتاق خواب تان هم نمونه ی دیگری از این سطوح هستند که ناخودآگاه لباس های کثیف و وسایل دیگر را به خود جذب می کنند سعی کنید هر چیز را سر جای خودش بگذارید و از انباشته شدن وسایل روی این سطوح جلوگیری کنید.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن