IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل

بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (1)

بهترین روش ها برای مرتب کردن وسایل (۱)

تجربه نشان می دهد که نظم، یک پدیده ی طبیعی نیست. در واقع روال عادی زندگی، ما را به سمت بی نظمی سوق می دهد و برای برقراری نظم، هر روز باید با بی نظمی مبارزه کنیم. اگر بخواهیم کمی بدبین باشیم، با لحظه ای غفلت، هر نوع بی نظمی بالقوه می تواند به بالفعل تبدیل می شود و عینیت پیدا می کند.

اما از طریف دیگر، وسواس بیش از اندازه هم خوب نیست. خانه ای را تصور کنید که همه چیز در جای خودش قرار دارد و همه چیز از تمیزی برق می زند، زندگی کردن در چنین خانه ای استرس زاست چرا که هیچ کاری نمی توانید در آن انجام دهید مبادا، کمی به هم ریخته یا کثیف شود، در نتیجه این تفکر بعد از مدتی به وسواس تبدیل شده و سلامتی تان را به خطر می اندازد.

مسیر ساده سازی ما را از بی نظمی خلاص می کند و در عین حال باعث می شود دچار وسواس نشویم و در یافتن حد تعادل در این زمینه ما را یاری می کند. تعادل در این زمینه به معنی این است که بپذیریم وجود کمی بی نظمی طبیعی است و نباید بیش از حد سخت گیر باشیم، اما در عین حال دچار هرج و مرج و آشفتگی هم نشویم.

تمایل به نگه داشتن وسایل غیر ضروری و شلختگی، یک ویژگی ذاتی نیست که از بدو تولد همراه ما بوده باشد. خیلی ها بی نظمی خود را امری ذاتی می دانند که اینطور نیست. بی نظمی یک حالت موقتی است که از جهاتی با وسواس سطحی، قابل مقایسه است.

مقوله ی وسواس، فقط مختص افراد تمیز و مرتب نیست، بلکه تمایل افراد به جمع کردن وسایل به درد نخور هم، گونه ای از وسواس است. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که با خودمان روراست باشیم و از شدت وسواس خود در هر زمینه ای بکاهیم و در صورت لزوم از هر کسی که می تواند در این زمینه به ما یاری رساند، کمک بگیریم.

برای روشن تر شدن موضوع، باید بگوییم که در اینجا منظور ما از افراد نامنظم کسانی هستند که تا حدود زیادی، میل به بی نظمی دارند. اگر جمع کردن وسایل غیر ضروری به شکل یک وسواس درآید، عواقب خطرناک و زیان آوری  برای فرد به دنبال خواهد داشت. دقیقا همانطور که یک فرد معتاد به موارد مخدر نیاز به متخصصی دارد تا او را در این زمینه یاری کند، افرادی هم که چنین مشکلی دارند، به کمک متخصصان این زمینه، احتیاج دارند.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar