IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
گوش دادن به برنامه های صوتی

قدرت زمان : گوش دادن به برنامه های صوتی

بهانه بی بهانه : گوش دادن به برنامه های صوتی

عادت کنید موقع رانندگی به برنامه های صوتی گوش کنید. بعد از خواندن شاید گوش دادن به برنامه های صوتی از بزرگترین گشایش ها در عالم آموزش باشد. با گوش دادن به برنامه های صوتی و تبدیل اوقات رانندگی به زمان فراگیری یکی از بهترین تحصیل کردگان کشور شوید. براساس آمار ارائه شده از سوی انجمن اتومبیل آمریکا یک راننده معمولی در این کشور در طول سال بین ۱۹۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ کیلومتر رانندگی می کند که برابر است با ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت در سال یا ۱۲/۵ تا ۲۵ هفته کاری (بر حسب هفته ای ۴۰ ساعت)، یا سه تا شش ماه هفته کاری ۴۰ ساعتی. این رقم برابر است با یک تا دو ترم کامل دانشگاهی.

به دانشگاه تمام وقت اتومبیل وارد شوید

تصور کنید رییس تان به شما بگوید که می خواهد سه تا شش ماه در سال به شما مرخصی بدهد تا بتوانید در فعالیت های مربوط به رشد شخصی و شغلی شرکت کنید و بعد از آن هم حقوق تان را زیاد می کند. بر اساس تحقیقی که دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام داده است شما می توانید با گوش دادن به برنامه های صوتی موقع رانندگی در اتومبیل تان به اندازه شرکت تمام وقت در یک دانشگاه از امکانات آموزشی بهره ببرید. با خودتان قرار بگذارید که هرگز بدون گوش کردن به برنامه های آموزشی با اتومبیل تان از نقطه ای به نقطه دیگر نروید. نمی توانید هزینه گوش ندادن به برنامه های شنیداری آموزشی را جبران کنید. ماشین تان را به ارابه دانشگاهی تبدیل کنید. ماشین تان را به کلاس متحرک تبدیل کنید.

اندیشه های فشرده و خلاصه شده

اطلاعات موجود در برنامه های آموزشی شنیداری می توانند فوق العاده زیاد باشند. این برنامه ها به طور متوسط بهترین مطالب سی تا پنجاه کتاب را در بر می گیرند. نویسنده یک برنامه صوتی احتمالا صدها ساعت مطالعه کرده، کتاب خوانده، تحقیق کرده و سپس نکات مهم آن را در سی دی آموزشی ارائه داده است.

شما میتوانید چنین متخصصی را با صرف مقدار ناچیزی از پول تان استخدام کنید. شما می توانید هنگام رانندگی او را همراه تان کنید، با روشن و خاموش کردن دستگاه هر وقت خواستید درس ها را شروع و تمام می کنید و بهترین ایده هایی را که او سالها طول کشیده تا یاد گرفته است به دست آورید. برای یادگیری اطلاعاتی معادل آنچه که در یک برنامه خوب صوتی وجود دارد مجبور هستید سی تا پنجاه کتاب بخرید و بخوانید. هزینه چنین کاری بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است و ۳۰۰ تا ۵۰۰ ساعت وقت شما را می گیرد. اما باز هم ایده ها و اطلاعات سازمان یافته ای را که میتوانید در یک برنامه شنیداری پیدا کنید در اختیار نخواهید داشت.

از همان روز اول درآمدتان را افزایش دهید

طی سال های متمادی من ده ها برنامه آموزشی صوتی تهیه کرده ام. بسیاری از آنها به دوازده زبان ترجمه شده و میلیون ها نفر از آنها استفاده می کنند. طی سخنرانی در ۲۴ کشور دنیا و ملاقات با افراد بیشماری که با گوش دادن به این برنامه ها زندگی شان را متحول کرده اند می توانم بگویم که یک نفر را هم ندیده ام که از روز اول گوش دادن به برنامه های آموزشی در اتومبیل درآمدش بیشتر نشده باشد. در این مورد استثنا وجود ندارد.

بر اساس تجربه شخصی خودم گوش دادن به برنامه های آموزشی صوتی اعتیاد آور است. با گوش دادن به این برنامه ها در داخل اتومبیل با ایده های عالی بیشماری روبرو می شوید که می توانید به راحتی و با لذت آنها را یاد بگیرید. بر اساس قانون جذب که بر انسان مانند آهن رباست. به همین دلیل، تقریبا بدون استثناء، مدت کوتاهی بعد از فراگیری آنها فرصت بهره گرفتن از این ایده ها را پیدا می کنید و تقریبا بلافاصله بعد از آن نتایج و اصلاحات آن را در زندگی تان شاهد خواهید بود. این باعث می شود برای گوش دادن مداوم به این برنامه ها انگیزه پیدا کنید و در نتیجه حتی به نتایج بیشتری دست پیدا می کنید. گوش دادن به برنامه های صوتی بخشی از مغزتان را خیلی خوب تحت تأثیر قرار می دهد و واقعا هوش را افزایش می دهد. امتحان کنید تا نتیجه آن را ببینید.

در سمینارها و دوره های آموزشی شرکت کنید

در سمینارها و دوره های آموزشی افرادی که تجربه عملی و سوابق موفقیت آمیز دارند شرکت کنید. با شرکت در سمیناریا کارگاه آموزشی کارشناسان، در ظرف مدت کوتاهی به اطلاعات عملی قابل ملاحظه ای دست پیدا می کنید. علتش کیفیت و نحوه سمینار ها و کارگاه های آموزشی است. سمینارهای یک روزه من در مورد فروش، رهبری، مدیریت یا برنامه ریزی استراتژیک شش تا هفت ساعت طول می کشد. برای آمادگی این نوع سمینارها معمولا چند صد ساعت کتاب می خوانم، تحقیق می کنم، مشاوره و تمرین می کنم. بین بیست تا صد کتاب می خوانم و از مطالب مهم آن یادداشت برمیدارم. وقتی برای سمیناری برنامه ریزی می کنم در مورد موضوع آن از هر منبعی بهترین ایده ها را جمع آوری می کنم.

معمولا سمینارهایم را حول مفاهیم مهم برگزار می کنم، مفاهیمی که می شود آنها را بلافاصله به کار گرفت. اکثر سخنران های حرفه ای هم از همین روش برای تشکیل سمینارهایشان پیروی می کنند. مطالبی که با شرکت در یک سمینار ظرف ۲ تا ۳ ساعت یاد می گیرید حاصل ده تا بیست سال زحمت کارشناسی است که برای یاد گرفتن و خلاصه کردن مطالب ارائه شده در آنها زحمت کشیده است. همیشه کسی که در سمینارها سخنرانی می کند تمام تلاشش این است که با پیدا کردن ایده های بهتر مطالب ارزشمندتری ارائه کند. بنابراین به هر طریق که شده در هر سمیناری که پیدا می کنید شرکت کنید. اگر لازم شد برای گذراندن چند ساعت با یکی از متخصصان حوزه مورد علاقه تان از این طرف کشور به آن طرف سفر کنید. حضور به موقع دریک سمینار خوب که موضوع خوبی هم داشته باشد موجب می شود از سالها زحمت اضافه در حوزه تخصصی تان جلوگیری کنید.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar