بهانه بی بهانه : کم کردن دائمی وزن

بهانه بی بهانه : کم کردن دائمی وزن
مجموع 5 از 1 رای

کم کردن دائمی وزن

بهانه بی بهانه : کم کردن دائمی وزن

راه رسیدن به سلامتی کامل را می توان در چند کلمه خلاصه کرد:

  • کمتر بخورید و بیشتر ورزش کنید

تنها راه اینکه اضافه وزن خود را برای همیشه از دست بدهید این است که مقدار کالری که می سوزانید بیشتر از مقدار کالری باشد که از طریق غذا خوردن وارد بدن خود می کنید. هیچ راه دیگری وجود ندارد. علاوه بر این فقط در طول مدت زمانی طولانی می توانید این کار را انجام بدهید. علی الخصوص اگر اضافه وزن تان زیاد باشد. من در برنامه ای که به نام «بزرگ فکر کردن» برگزار می کنم اهمیت دوری کردن از سه سم سفید یعنی شکر، نمک و آرد را آموزش می دهم.

  • خودتان را از شر شکر رها کنید

برای اینکه اضافه وزن خود را برای همیشه از دست بدهید، وضعیت سلامتی تان بهتر شود و انرژی بیشتری داشته باشید باید خودتان را از شر همه انواع شکرهای ساده خلاص کنید. شکر ساده در کلوچه، کیک، شیرینی، دسر، نوشابه های بدون الکل، میوه های کنسرو شده، شکری که در قهوه تان می ریزید و دیگر انواع شکر که مردم هر روزه به مقدار زیاد مصرف می کنند استفاده می شود. واقعیت این است که برای لذت بردن از سلامت جسمانی خود هیچ نیازی به مصرف شکر اضافه ندارید. فقط از طریق حذف شکر و محصولات شکردار از زندگی تان هر روز چیزی حدود ۴۵۰ گرم وزن کم می کنید.

  • نمک را کنار بگذارید

به علاوه باید نمک اضافه را هم از رژیم غذایی خود حذف کنید. با اینکه یک آمریکایی عادی از غذاهای مختلفی که می خورد به اندازه کافی نمک دریافت می کند با خوردن غذاهایی که نمک شان زیاد است و اضافه کردن نمک اضافه به غذایش سالانه چیزی حدود نه کیلو نمک اضافه مصرف می کند. وقتی نمک اضافه می خورید بدن تان آب را در خودش ذخیره می کند تا بتواند این نمک اضافه را در حالت تعلیق نگه دارد. وقتی از مصرف نمک اضافه خودداری کنید و همزمان نوشیدن هشت لیوان آب در روز را آغاز کنید بدن تان همه مایعات اضافه ای را که در خود جمع کرده است دفع می کند و ممکن است در اولین روز چیزی حدود دو کیلو از وزنتان کم شود.

  • از مصرف غذاهایی که با آرد سفید تهیه شده اند خودداری کنید

و در آخر همه غذاهایی را که با آرد سفید درست شده اند از رژیم غذایی خود حذف کنید. این یعنی همه انواع نان، شیرینی، ماکارونی، کلوچه، ساندویچ و هر چیز دیگری که با آرد سفید درست شده باشد. آرد سفید در واقع یک «ماده بی خاصیت» است که همه مواد مغذی از آن حذف شده اند و به این ترتیب رنگ آن سفید شده است. وقتی عبارت «نان سفید غنی شده» را در جایی می بینید به این معنا است که آرد سفید که در واقع یک ماده غذایی مرده محسوب می شود با استفاده از ویتامین های مصنوعی و شیمیایی که تقریبا همه شان در هنگام پخت از بین رفته اند تقویت شده است. محصولی که با آرد سفید تهیه شده باشد هیچ ارزش غذایی ندارد.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن