بهانه بی بهانه : صد سال عمر کنید

بهانه بی بهانه : صد سال عمر کنید
مجموع 5 از 1 رای

صد سال عمر کنید

بهانه بی بهانه : صد سال عمر کنید

چند وقت پیش از یک مرد سی و دو ساله از فلوریدا نامه ای دریافت کردم. او نوشته بود که کتاب های من را خوانده و سال ها است که به برنامه های صوتی من گوش می دهد. او بیش از آن چه تصور می کرد ممکن باشد به موفقیت مالی و شغلی دست پیدا کرده بود. اما هم چنان چیزی حدود نه کیلو اضافه وزن داشت که نتوانسته بود از شر آن رها شود. و هر کاری که انجام میداد بی تاثیر بود. بعد یک روز به برنامه صوتی بزرگ فکر کردن گوش داد. و نظرات من را در مورد سه سم سفید شنید.

خوشوقتانه هم منضبط و هم مصمم بود. او از قدرت اراده خود استفاده کرد تا دیگر این مواد غذایی را مصرف نکند و آن ها را به طور کامل کنار بگذارد. او نوشته بود اتفاقی که برایش افتاد کم از معجزه نبود. طی شش ماه ده کیلو از وزنش کم شد. وقتی آن نامه را برای من می نوشت مدت دو سال بود که توانسته بود آن وزن را حفظ کند. او نوشت که چهره اش تغییر کرده است، احساس متفاوتی دارد، از نظر زن ها جذاب تر شده است و اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری پیدا کرده است. و از زمانی که وزن اضافه خود را از دست داده زندگی اش از هر لحاظ بهتر شده است.

هدف شما در زندگی باید این باشد که وضعیت سلامتی بسیار خوب و انرژی زیادی داشته باشید. برای این کار لازم است که غذا های مناسبی بخورید و مقدار کمتری از آن ها را مصرف کنید. یعنی باید به طور مرتب ورزش کنید و هر روز همه مفاصل بدن خود را به حرکت وا دارید. برای برخور داری از سلامت جسمانی کامل باید استراحت و تفریح زیادی داشته باشید.

از همه مهم تر باید یک رویکرد ذهنی مثبت را حفظ کنید که با داشتن آن به نکته مثبت هر اتفاقی فکر کنید و برای اینکه یک فرد مثبت باقی بمانید مصمم شوید. در همه این بخش ها استفاده از انضباط فردی و قدرت اراده پاداش هایی برای تان به همراه خواهند داشت که بسیار بیشتر از تلاشی است که می کنید. اگر در عادت های مربوط به حفظ سلامتی خود انضباط فردی را رعایت کنید می توانید بیش تر و بهتر از آن چه تصور می کنید عمر کنید. این همان چیزی است که همه به دنبالش هستند و واقعا آن را می خواهند. احتمالا تا کنون دریافته اید که سلامتی چقدر مهم در همه جنبه های زندگی موثر است. 

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن