بهانه بی بهانه : پاداش پس انداز کردن

بهانه بی بهانه : پاداش پس انداز کردن
مجموع 5 از 2 رای

پاداش پس انداز کردن

بهانه بی بهانه : پاداش پس انداز کردن

پاداش پس انداز و سرمایه گذاری چشم گیر است. گفته می شود: «شادی، درک رو به رشد یک ایده آل ارزشمند است.» بنابراین هر بار که یک دلار پس انداز می کنید یا اینکه یک دلار از بدهی هایتان را پرداخت می کنید از درون شاد می شوید. و احساس مثبت بیشتری می کنید و کنترل زندگی خود را بیشتر در دست می گیرید. مغزتان اندورفین ترشح می کند که به نوبه خود موجب احساس آرامش و سلامتی می شود.

طی دو سال پس از شروع این کار راهی برای رها شدن از بدهی هایتان پیدا خواهید کرد و مقداری پول در حساب آزادی مالی تان انباشته خواهید کرد که مدام در حال بیشتر شدن است. همچنان که این مقدار افزایش پیدا می کند پول و فرصت های بیشتری را به زندگی تان جذب خواهید کرد تا از این پول به صورت هوشمندانه تر در جهتی استفاده کنید که درآمد بیشتری برایتان به همراه داشته باشد.

در همین زمان رویکردتان در قبال پول و خرج کردن تغییر می کند و منظم تر، دقیق تر و وظیفه شناس تر می شوید. قبل از اینکه سرمایه گذاری کنید به دقت تحقیق و بررسی می کنید. و تمام جنبه های یک تجارت یا فرصت بالقوه را بررسی خواهید کرد. و دیگر حاضر نخواهید بود پولی را که به سختی جمع کرده اید به راحتی از دست بدهید. کم کم رویکرد خود را در قبال پول تغییر می دهید و این کار را به شکل بسیار مثبتی انجام خواهید داد.

افزایش درآمد هیچ کمکی به شما نمی کند

گاهی اوقات من از مخاطبین سمینارهایم می پرسم: «کدامیک از شما می خواهید از نظر مالی به استقلال برسید؟» همه دست هایشان را بلند می کنند. بعد می پرسم: «اگر می توانستم یک عصای سحرآمیز را در هوا بچرخانم و درآمد همه افرادی را که در این اتاق هستند دو برابر کنم آیا این کار به رسیدن شما به استقلال مالی کمکی می کرد؟» همه شاد می شوند، می خندند و سرشان را به علامت تایید تکان می دهند و با این حرف موافقت می کنند که اگر می توانستند به شکل معجزه آسایی درآمد خود را دو برابر کنند به استقلال مالی دست پیدا می کردند.

بعد از آنها می پرسم: «کدامیک از افرادی که در حال حاضر در اینجا حضور دارند از زمانی که کارشان را شروع کرده اند تا به حال توانسته اند درآمد خود را دو برابر کنند؟» همه دست شان را بالا می برند. سپس می پرسم: «چند نفر از شما توانسته اید از زمانی که کارتان را شروع کرده اید تا به امروز درامد خود را سه برابر، پنج برابر و ده برابر کنید؟» بعضی ها در اتاق دست شان را بالا می برند.

همه افرادی که در آنجا حضور دارند از زمانی که کار خود را شروع کرده اند درآمدشان را دو یا سه برابر کرده اند یا پنج یا ده برابر، آن را افزایش داده اند. بعد هدفم را از پرسیدن این سوالات می گویم: «همه افرادی که الان در اینجا حضور دارند به مقدار زیادی درآمد خود را افزایش داده اند اما هیچ فایده ای نداشته است. صرف افزایش درآمد رسیدن به استقلال مالی را برایتان تضمین نمی کند.» این به دلیل قانون پارکینسون است که می گوید:

«هزینه ها به اندازه درآمدها بالا می روند.»

بنابراین اصلا مهم نیست که چقدر درآمد داشته باشید در نهایت همه درآمد خود را خرج می کنید و حتی کمی بیشتر از درآمدتان نیز خرج می کنید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن