بهانه بی بهانه : استفاده از قانون گُوِه

بهانه بی بهانه : استفاده از قانون گُوِه
مجموع 5 از 2 رای

استفاده از قانون گوه

بهانه بی بهانه : استفاده از قانون گُوِه

راه رسیدن به استقلال مالی این است که قانون پارکینسون را بشکنید. شما می توانید با تمرین کردن «اصل گوه» در تمام طول زندگی تان این کار را انجام بدهید. به این ترتیب که در حالی که درآمدتان طی ماه ها و سال های آینده افزایش پیدا می کند میان درآمد در حال افزایش و هزینه های در حال افزایش خود اختلافی ایجاد کنید. و به جای خرج کردن همه پول تان با خود عهد ببندید که ۵۰ درصد درآمد «اضافه تان» را پس انداز کنید.

اگر ماهی ۱۰۰ دلار به درآمدتان اضافه می شود با خود عهد ببندید که ۵۰ دلار آن را ماهانه پس انداز کنید و در حساب آزادی مالی تان  قرار بدهید. می توانید ۵۰ دلار باقی مانده را صرف خانواده و بهبود شیوه زندگی خود کنید.

اما باید با خودتان عهد ببندید که نیمی از افزایش درآمد خود را تا پایان عمر پس انداز کنید. وقتی اول پول خودتان را می دهید و ده تا ۱۵ درصد درآمدتان را پس انداز می کنید و ۵۰ درصد اضافه درآمدتان را نیز تا پایان عمر کاری تان پس انداز می کنید به زودی به استقلال مالی دست پیدا خواهید کرد. و به پنج درصد افراد ثروتمند جامعه مان خواهید پیوست. و دیگر مجبور نخواهید شد که نگران پول شوید.

معجزه ای به نام بهره مرکب

آلبرت آینشتاین می گوید: «بهره مرکب، قدرتمندترین نیرویی است که در جهان وجود دارد.»

اگر از سن بیست و یک سالگی تا سن شصت و پنج سالگی ماهی ۱۰۰ دلار پس انداز کنید و این مبلغ را در یک صندوق تعاونی یا جایی سرمایه گذاری کنید که سالانه هفت تا ده درصد سود می دهد بیش از یک میلیون دلار درآمد کسب خواهید کرد. اگر می توانستید حساب تان را طوری تنظیم کنید که ماهانه ۱۰۰ دلار به صورت اتوماتیک از حساب تان کسر شده و در جایی سرمایه گذاری شود می توانستید مطمئن باشید که به یکی از ثروتمندترین افراد در آمریکا تبدیل خواهید شد.

این یعنی اگر در مورد رسیدن به استقلال مالی مطمئن هستید مهم ترین لازمه این کار انضباط فردی به علاوه توانایی به تاخیر انداختن زمان برآوردن آرزوها است. توانایی شما در تمرین کردن تسلط بر خود، کنترل خود و فداکاری در تمام طول زندگی تان نه تنها موجب می شود که به همه اهداف مالیتان دست پیدا کنید بلکه همچنین در هر کار دیگری که انجام میدهید نیز شما را موفق و شاد خواهد کرد. 

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن