بهانه بی بهانه : مدیریت زمان و انضباط فردی 

بهانه بی بهانه : مدیریت زمان و انضباط فردی 
مجموع 5 از 2 رای

مدیریت زمان و انضباط فردی

بهانه بی بهانه : مدیریت زمان و انضباط فردی 

«اگر بر نفس تان غلبه نکنید نفس تان بر شما غلبه خواهد کرد.» ناپلئون هیل

شاید هیچ حوزه ای از زندگی تان نباشد که در آن به اندازه نحوه مدیریت وقت تان، انضباط فردی اهمیت داشته باشد. مدیریت زمان یک اصل مرکزی است که شدیدا کیفیت زندگی شما را تعیین می کند. پیتر دراکر می گوید: «شما نمی توانید زمان را مدیریت کنید؛ فقط می توانید خودتان را مدیریت کنید.»

مدیریت زمان حقیقتا به معنای مدیریت زندگی، مدیریت فردی و مدیریت خود است، تا مدیریت زمان و شرایط زمان فاسد شدنی است نمی توان آن را ذخیره کرد. زمان غیر قابل جایگزین است. هیچ چیزی نیست که بتواند جای آن را بگیرد. زمان غیر قابل برگشت است. وقتی بگذرد یا هدر برود دیگر نمی توانید آن را پس بگیرید. در نهایت زمان حیاتی است؛ على الخصوص برای کسب هر نوع دستاوردی. همه دستاوردها، همه نتایج و همه موفقیت ها به زمان نیاز دارند.

شما نمی توانید زمان را ذخیره کنید

این واقعیت دارد که شما نمی توانید زمان را ذخیره کنید. فقط می توانید به شکل متفاوتی آن را بگذرانید. شما فقط می توانید به جای اینکه وقتتان را صرف کارهای کم ارزش کنید آن را به کارهای پرارزش اختصاص دهید. کلید موفقیت و لازمه انضباط فردی همین است. مدیریت زمان به معنای توانایی انتخاب توالی وقایع است. اگر در زمینه زمان از انضباط فردی استفاده کنید می توانید انتخاب کنید که چه کاری را اول و چه کاری را دوم انجام دهید و چه کاری را اصلا انجام ندهید. و همیشه آزاد هستید که انتخاب کنید.

شما برای غلبه بر پشت گوش اندازی ها و تاخیرهایی که موجب می شود اکثر مردم از دستیابی به موفقیت های بزرگ باز بمانند به انضباط فردی زیادی نیاز دارید. یک سرخ پوست یک بار به من گفت:

«تاخیر، دزد رویاها است.»

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن