IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
همیشه فعال باشید

بهانه بی بهانه : همیشه فعال باشید

بهانه بی بهانه : همیشه فعال باشید

به جای اینکه روی اتفاقی که افتاد و اینکه مقصر چه کسی است تمرکز کنید روی راه حل و کاری که الان می توانید انجام بدهید متمرکز شوید. به این فکر کنید که برای حل مشکل بوجود آمده چه کاری می توانید انجام بدهید نه اینکه چه اتفاقی افتاد و چه کسی باید مورد سرزنش قرار بگیرد. برای اینکه خوش بین باقی بمانید به دنبال نکته مثبت موجود در هر موقعیت باشید.

وقتی به دنبال نکته مثبتی می گردید همیشه آن را پیدا می کنید. علاوه بر این وقتی به دنبال نکته مثبتی هستید از آنجایی که ذهن هوشیار شما در هر لحظه تنها یک فکر را می تواند در خود نگه دارد در نهایت مثبت و خوش بین می شوید و کنترل کامل اوضاع را در دست خواهید گرفت.

در هر مشکل یا سختی به دنبال یک درس ارزشمند باشید. هر مانعی که با آن مواجه می شوید حاوی یک یا دو درس است که برای شما فرستاده شده اند تا به شما کمک کنند که در آینده موفق شوید. تفاوت میان افراد موفق و شکست خورده ساده است: وقتی اتفاق بدی برای افراد شکست خورده می افتد برای خودشان متاسف می شوند اما افراد موفق در شکست شان به دنبال درس ارزشمندی می گردند که در آینده به آنها کمک می کند.

به دنبال هدیه بگردید

نورمن وینسنت پیل می گوید: «وقتی خدا می خواهد هدیه ای برایتان بفرستد آن را درون یک مشکل می پیچد. هرچه مشکلی که با آن مواجه می شوید بزرگتر باشد هدیه ای که دریافت می کنید بزرگتر خواهد بود.» به جای تمرکز روی مشکل به دنبال هدیه بگردید. شگفت آور اینکه هر بار هم آن را پیدا می کنید. علاوه بر این گاهی اوقات هدیه مورد نظر یا درس ارزشمندی که در مشکل تان نهفته است می تواند بسیار ارزشمندتر از مشکلی باشد که با آن مواجه شده اید.

گاهی اوقات درسی که از برخورد با یک مشکل می گیرید می تواند کلید رسیدن به موفقیت بلندمدت شما باشد. ناپلئون هیل می گوید: «درون هر مشکل یا مانعی بذر فرصت یا منفعتی به بزرگی آن مشکل نهفته است. کار شما این است که پیدایش کنید.» در زمان مواجهه با مشکلات همچنان و به طور مداوم خودتان را یک فرد قوی و مصمم ببینید. در جنگ جهانی اول مافوق های یک ژنرال انگلیسی او را چنین توصیف کردند:

«او در آنجا ایستاده است به مانند میخ آهنینی که در زمین یخ زده فرو برده باشند، تزلزل ناپذیر»

کاری کنید که هر وقت خودتان با سختی ها و مشکلاتی مواجه می شوید بتوان همین توصیف را در مورد شما به کار برد. با خودتان عهد ببندید که مانند میخ آهنینی که در زمین یخ زده فرو برده باشند محکم و استوار بایستید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar