بهانه بی بهانه : هزینه اش را بپردازید

بهانه بی بهانه : هزینه اش را بپردازید
مجموع 5 از 2 رای

هزینه اش را بپردازید

بهانه بی بهانه : هزینه اش را بپردازید

در این مطلب یک فرمول ساده سه بخشی را برای کسب موفقیت در کار به شما معرفی می کنم: کمی زودتر در محل کار حاضر شوید، کمی سخت تر کار کنید و کمی طولانی تر در آن جا بمانید. انجام این کار آن قدر باعث سبقت گرفتن شما از رقبایتان خواهد شد که آن ها هرگز نخواهند توانست به گرد پایتان برسند. یک ساعت زودتر و قبل از این که هر کس دیگری بیاید در محل کارتان حاضر شوید. از این زمان برای برنامه ریزی و سازماندهی روزتان استفاده کنید. و مهم ترین کارهایتان را آغاز کنید. مطمئن شوید هر وقت که رئیس تان به محل کار بیاید همیشه قبل از او در آنجا مشغول کار هستید.

دوم اینکه کمی سخت تر کار کنید. وقتتان را تلف نکنید. با همکاران تان گپ نزنید. در طول وقت نهار هم کار کنید تا بتوانید کارها و مسئولیت های اصلی تان را زودتر به پایان برسانید. سوم اینکه یک ساعت بیشتر از همکاران خود کار کنید. اگر آنها راس ساعت پنج بعدازظهر به خانه می روند شما ساعت شش بروید. از این وقت اضافه برای تکمیل کارهای مهم و آماده کردن خودتان برای روز بعد استفاده کنید. وقتی یک ساعت زودتر در محل کارتان حاضر می شوید، در وقت ناهار کار می کنید و یک ساعت بیشتر در محل کارتان می مانید و کار می کنید سه ساعت کار کاملا مفید را به روزتان اضافه می کنید.

زیرا وقتی در طول این زمانها کار می کنید هیچ چیز و هیچ کسی مزاحم شما نمی شود. در واقع دو یا سه برابر بیشتر از ساعات کاری عادی تان در این ساعت ها کار انجام می دهید. زیرا در ساعات عادی افراد و تلفن ها مدام حواستان را پرت می کنند. در واقع شما می توانید کارآمدی، عملکرد و دستاوردهای خود را فقط با اضافه کردن این سه ساعت به ساعات کاری تان دو برابر یا حتی سه برابر کنید. خبر خوش اینکه وقتی زودتر در محل کار حاضر می شوید و دیرتر از آن خارج می شوید هیچ چیزی را از دست نمی دهید بلکه در واقع از ترافیک و راه بندان هایی که اکثر مردم در رفت و آمد به محل کار در آن گرفتار می شوند دور می مانید.

فرمول به علاوه چهل

برای اینکه در محل کارتان سریع تر به موفقیت دست پیدا کنید از فرمول «به علاوه چهل» استفاده کنید. این فرمول می گوید با محاسبه تعداد ساعت هایی که علاوه بر چهل ساعت هفتگی کار می کنید، می توانید بفهمید که پنج سال دیگر چه جایگاهی پیدا خواهید کرد. اگر کل کاری که انجام می دهید این باشد که مثل بقیه چهل ساعت در هفته کار کنید فقط می توانید به بقای خود ادامه بدهید. و افزایش درآمد سالیانه تان سه الی چهار درصد خواهد بود.

مثلا شغلی خواهید داشت اما افزایش درآمدتان به اندازه بقیه خواهد بود. فقط وقتی بیشتر از چهل ساعت در هفته کار می کنید نسبت به دیگر افرادی که در شرکت و حوزه کاری شما فعالیت می کنند برتری پیدا می کنید. این عادت را در خودتان ایجاد کنید که همیشه بیشتر از پولی که به شما داده می شود کار کنید. خود را ملزم کنید که بیشتر از آنچه می گیرید بدهید. هر یک ساعتی که علاوه بر چهل ساعت هفتگی کار می کنید سرمایه ای برای موفقیت آینده تان است.

کسانی که در آمریکا در هر حوزه ای بیشترین درآمد را دارند ۵۰ الی ۶۰ ساعت در هفته کار می کنند. یک میلیونر خودساخته معمولی هفته ای ۵۹ ساعت کار می کند. این برابر است با پنج روز دوازده ساعته یا شش روز ده ساعته. موفق ترین افراد در ابتدای کارشان هفته ای شش یا حتی هفت روز کار می کردند. علاوه بر این آنها تمام ساعاتی که کار می کردند واقعا مشغول کار بودند. آنها وقت شان را تلف نمی کردند. آنها فهمیده بودند برای اینکه بعدها در کارشان محصول خوبی برداشت کنند باید در بهار کارشان بذرهای زیادی را بکارند.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن