IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
تحقق اهداف

بهانه بی بهانه : 7 مرحله برای تحقق اهداف (1)

بهانه بی بهانه : ۷ مرحله برای تحقق اهداف (۱)

هفت اقدام ساده وجود دارد که شما می توانید برای تعیین هدف و سریع تر قدم برداشتن در راستای تحقق اهداف تان از آن ها استفاده کنید. روش های پیچیده تر و دقیق تری برای رسیدن به هدف ها وجود دارند اما این روش هفت مرحله ای شما را قادر می سازد ده برابر بیشتر از گذشته به اهداف تان دست پیدا کنید و این کار را بسیار سریع تر از آنی انجام خواهید داد که در حال حاضر برایتان قابل تصور باشد.

قدم اول: تصمیم بگیرید که دقیقا چه می خواهید. دقیق باشید. اگر می خواهید درآمدتان بیشتر شود به جای اینکه فقط روی «درآمد بیشتر» تمرکز کنید در مورد یک مبلغ معین تصمیم گیری کنید.

قدم دوم: هدفتان را بنویسید. هدفی که نوشته نشده باشد مانند دود سیگار است. یعنی نابود می شود. چنین هدفی مبهم و سست است. و هیچ نیرو، اثر یا قدرتی ندارد اما هدفی که نوشته شده باشد به چیزی تبدیل می شود که می توانید آن را ببینید، لمس کنید، بخوانید و در صورت لزوم تصحیح کنید.

قدم سوم: برای هدف تان یک ضرب الاجل تعیین کنید. یک مدت زمان منطقی را مشخص کنید و بنویسید که می خواهید چه زمانی به هدفتان برسید. اگر هدفتان خیلی بزرگ است یک ضرب الاجل نهایی و چند ضرب الاجل فرعی یا مراحل میانی از جایی که الان در آن قرار دارید تا جایی که می خواهید در آینده به آن برسید برایش تعیین کنید. یک ضرب الاجل مانند یک «سیستم مجبورکننده» در مغز شماست. درست همان طور که وقتی تحت فشار یک ضرب الاجل هستید کارهای بیشتری انجام می دهید، وقتی تصمیم بگیرید که تا زمان معینی به یک هدف دست پیدا کنید ذهن ناخودآگاه تان سریع تر و موثرتر عمل می کند.

قانونش این است که: «هیچ هدف غیرمنطقی وجود ندارد. فقط ضرب الاجل های غیرمنطقی وجود دارند.» اگر تا زمان ضرب الاجل به هدف تان دست پیدا نکنید چه کار می کنید؟ یک ضرب الاجل دیگر تعیین می کنید. هر ضرب الاجلی فقط یک «حدس» است. گاهی وقت ها قبل از ضرب الاجل تعیین شده به هدف می رسید، گاهی درست سر زمان تعیین شده و گاهی بعد از آن در زمانی که هدف تعیین می کنید تحت تاثیر یک سری شرایط بیرونی قرار دارید اما ممکن است این شرایط تغییر کند و در نتیجه شما هم مجبور شوید که ضرب الاجل خود را تغییر بدهید.

قدم چهارم: از همه کارهایی که می توانید انجام بدهید تا به هدف خود برسید فهرستی تهیه کنید. هنری فورد می گوید:

«بزرگترین اهداف نیز قابل دسترسی هستند اگر آنها را به اندازه کافی به مراحل کوچکتر تقسیم کنید.»

از موانع و سختی های درونی و بیرونی که باید بر آن ها غلبه کنید تا به هدفتان برسید فهرستی تهیه کنید. از اطلاعات و مهارت هایی که برای رسیدن به هدف تان به آنها نیاز دارید فهرستی تهیه کنید. از افرادی که برای رسیدن به هدف تان به همکاری و حمایت شان نیاز دارید فهرستی تهیه کنید. از هر کاری که باید انجام بدهید فهرستی تهیه کنید و وقتی کارها و مسئولیت های جدیدی به ذهنتان رسید به این فهرست اضافه کنید. تا وقتی که فهرست تان تکمیل شود به نوشتن ادامه بدهید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar