بهانه بی بهانه : ۷ مرحله برای تحقق اهداف (۲)

بهانه بی بهانه : ۷ مرحله برای تحقق اهداف (۲)
مجموع 5 از 1 رای

مرحله برای تحقق اهداف

بهانه بی بهانه : هفت مرحله برای تحقق اهداف (۲)

قدم اول تا چهارم در مطلب “بهانه بی بهانه : هفت مرحله برای تحقق اهداف (۱) “ موجود است.

قدم پنجم: فهرست خود را هم از لحاظ ترتیب توالی و هم از لحاظ اولویت سازماندهی کنید. برای تهیه فهرستی که به ترتیب توالی مرتب شده باشد باید بدانید چه کاری را اول، چه کاری را دوم و چه کاری را بعدا انجام بدهید. علاوه بر این اگر فهرست خود را بر اساس اولویت نیز مرتب کنید می توانید تعیین کنید که چه کاری مهم تر و چه کاری کم اهمیت تر است.

گاهی وقت ها ترتیب توالی و اولویت مانند هم هستند. اما اغلب اوقات این طور نیست. به عنوان مثال اگر می خواهید تجارت خاصی را آغاز کنید اولین کار بر اساس ترتیب توالی احتمالا این است که کتابی در مورد آن تجارت بخوانید یا در دوره ای که آن تجارت آموزش داده می شود ثبت نام کنید. اما چیزی که بیشترین اهمیت را دارد توانایی شما در ایجاد یک برنامه تجاری است که بر اساس تحقیقات کاملی در مورد بازار طرح ریزی شده باشد تا شما بتوانید برای جمع آوری منابعی که به آنها احتیاج دارید و شروع کردن کاری که در ذهن تان است از آن استفاده کنید.

مرحله ششم: فورا برای به اجرا در آوردن برنامه تان دست به کار شوید. اول مرحله اول بعد مرحله دوم و بعد مرحله سوم را به اجرا درآورید. به این کار ادامه بدهید. مشغول شوید. سریع حرکت کنید. کارتان را به تاخیر نیندازید. به یاد داشته باشید:

“تاخیر فقط دزد زمان نیست بلکه دزد زندگی نیز هست.”

“تفاوت میان موفقیت و شکست در زندگی فقط این است که برنده ها اولین قدم را برمی دارند.”

آنها عمل گرا هستند. همان طور که در مجموعه تلویزیونی استار ترک گفته اند: «آنها بی باکانه به جاهایی قدم می گذارند که پیش از این هرگز هیچ انسانی به آنجا نرفته است.»

برنده ها حاضرند بدون اینکه تضمینی برای موفقیت وجود داشته باشد دست به کار شوند. اگرچه آماده مواجهه با شکست و ناامیدی هستند همیشه مایلند دست به کار شوند.

قدم هفتم: هر روز کاری انجام بدهید که شما را به سمت هدف بزرگ تان راهنمایی و هدایت کند. این اصلی ترین قدمی است که موفقیت شما را تضمین می کند. هر روز هفته و هر ۳۶۵ روز سال کاری انجام بدهید. هر کاری که حداقل یک قدم شما را به هدفی که از بقیه برایتان مهم تر است نزدیک تر می کند انجام بدهید. وقتی هر روز کاری انجام بدهید که شما را در جهت هدفی که در سر دارید هدایت می کند سرعت تان بیشتر می شود.

این سرعت، این حس حرکت به جلو برایتان انگیزه بخش، الهام بخش و انرژی دهنده خواهد بود. وقتی سرعت تان بیشتر شود متوجه می شوید که انجام کارهای بیشتر در جهت رسیدن به هدفی که در سر دارید حتی راحت تر است. خواهید دید که در مدت زمان کوتاهی انضباط تعیین و کسب اهداف را در خود پرورش داده اید. این کار به زودی برایتان راحت و خود کار می شود. و به زودی عادت و انضباط کار کردن همیشگی برای رسیدن به اهداف را در خودتان پرورش خواهید داد.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن