بهانه بی بهانه : فرمول یک درصد برای پس انداز

بهانه بی بهانه : فرمول یک درصد برای پس انداز
مجموع 5 از 2 رای

فرمول یک درصد برای پس انداز

بهانه بی بهانه : فرمول یک درصد برای پس انداز

قبلا گفته می شد که اگر ده درصد هر درآمدتان را از اولین چک حقوقی تان تا زمان بازنشستگی پس انداز کنید اگر ثروتمند نشوید به استقلال مالی خواهید رسید. اما امروزه مشاوران مالی توصیه می کنند که اگر می خواهید به اهداف مالی خود دست پیدا کنید باید ۱۵ تا ۲۰ درصد درآمد خود را پس انداز کنید. اگر پس انداز شما کمتر از این میزان باشد با خطر بی پول شدن در زندگی خود مواجه می شوید.

وقتی به مردم پیشنهاد می دهیم که باید ده درصد درآمد خود را پس انداز کنند سر خود را تکان می دهند. اکثر مردم همه پولی را که به دست می آورند خرج می کنند. دیگر چیزی برایشان باقی نمی ماند. همچنین اکثر مردم عمیقا در بدهی فرو رفته اند. و پس انداز کردن ده درصد از درآمد قبل از کسر هزینه ها برایشان غیرممکن به نظر می رسد. اما یک راه حل وجود دارد.

فرمول یک درصد را امتحان کنید

همین امروز شروع کنید به پس انداز یک درصد از درآمدتان و با ۹۹ درصد باقی مانده زندگی خود را بچرخانید. این مقدار قابل کنترل است. این رقم رقمی است که می توانید به آن فکر کنید. برای اینکه یک درصد درآمد ماهانه خود را پس انداز کنید به مقدار کمی انضباط فردی و به تعویق انداختن زمان برآوردن آرزوهایتان نیاز دارید. اگر ماهی سه هزار دلار درآمد داشته باشید یک درصد می شود ۳۰ دلار در ماه یا در واقع یک دلار در روز در پایان هر روز به خانه برگردید و این مقدار را درون یک جعبه یا یک شیشه بیندازید.

یک بار در ماه پس اندازهای انباشته شده خود را بردارید و به حساب آزادی مالی خود واریز کنید. این مثل یک شروع کوچک به نظر می رسد اما به یاد داشته باشید که «یک سفر طولانی با اولین قدم آغاز می شود.» در مدت کوتاهی با زندگی کردن با ۹۹ درصد درآمد خود کنار می آیید. در این وقت باید پس انداز خود را به دو درصد در ماه افزایش دهید. سپس شیوه زندگی خود را با ۹۸ درصد هماهنگ می کنید.

در مدت کوتاهی این به یک عادت تبدیل می شود و متوجه خواهید شد که زندگی کردن با ۹۸ درصد درآمدتان کار ساده ای است و به صورت اتوماتیک می توانید این کار را انجام بدهید. به این ترتیب هر ماه یک درصد به میزان پس اندازتان اضافه می شود. در پایان سال احتمالا دیگر می توانید ده درصد درآمد ماهانه خود را پس انداز کنید. سپس یک اتفاق قابل ملاحضه دیگر رخ خواهد داد.

بدهی هایتان به تدریج کمتر می شوند. همچنان که آگاهانه از پس انداز کردن و حرکت به سمت استقلال مالی آگاه می شوید در مورد هر یک از مخارج خود هوشمندانه تر و با ملاحضه تر تصمیم خواهید گرفت. و خود را در حالی خواهید دید که دیگر کمتر پول خرج می کنید و ماه به ماه بدهی های خود را پرداخت می کنید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن