بهانه بی بهانه: راه های رسیدن به موفقیت واقعی

بهانه بی بهانه: راه های رسیدن به موفقیت واقعی
مجموع 5 از 2 رای

راه های رسیدن به موفقیت واقعی

بهانه بی بهانه: راه های رسیدن به موفقیت واقعی

چند سال پیش دکتر لارنس پیتر کتابی نوشت که «اصل پیتر» نام دارد. این کتاب یک کتاب بسیار جالب است که یک موضوع اصلی دارد که واقعا جالب توجه است. او می نویسد در هر سازمانی افراد تا زمانی به ترفیع گرفتن ادامه می دهند که به سطحی برسند که دیگر در آن سطح لیاقت حل مشکلاتی را که پیش می آید نداشته باشند.

این همان مرحله ای است که افراد تا آخر عمر حرفه ای خود در آن باقی می مانند. علاوه بر این او به این نکته اشاره کرد که به همین دلیل هر سازمانی در نهایت پر از افرادی می شود که به سطح بی لیاقتی رسیده اند.

این مسئله خصوصا در مورد دولت ها صحت دارد. و به همین دلیل است که دولت از نظر زمانی و مالی بازده و کار آمدی مطلوبی ندارد و انجام هر کاری را سخت می کند. این نکته در مورد هر بورو کراسی بزرگی صدق می کند. در زندگی فردی خودتان بسته به توانایی که در حل مشکلات و اخذ تصمیم های مهم و حیاطی در سطح کاری خود دارید می توانید در شرکت و حرفه خود پیشرفت کنید. خوشوقتانه وقتی اکثر مواقع به راه حل ها فکر کنید مغزتان را طوری تربیت می کنید که راه حل گرا باشد.

اصلا مهم نیست که چه نوع مشکلات و سختی هایی در اطراف تان پیش می آیند مغز شما مدام در حال کار کردن برای پیدا کردن راه های خلاقی برای حل مشکلات خواهد بود. در نتیجه باهوش تر و سریع تر عمل خواهید کرد زیرا بخش متفکر مغزتان بیشتر و سریع تر از گذشته در دسترستان قرار خواهد داشت.

اگر بخواهید یک ورزش را یاد بگیرید با یادگیری حرکات پایه این کار را شروع می کنید. و بعد از گذشت مدتی حرکات پیشرفته را می آموزید. شما مدام این مهارت ها را تمرین می کنید تا وقتی که دیگر بتوانید هر بار به صورت طبیعی و به سادگی حرکات را انجام دهید. برای اینکه در حل مشکلات مهارت پیدا کنید باید فرمول یا روشی را ابداع کنید که به شما کمک کند تا بتوانید تقریبا با هر مشکلی که در طول زندگی حرفه ای و فردی تان پیش می آید برخورد کنید. خوشوقتانه سعی و خطای بسیاری در این زمینه توسط پیشینیان ما انجام شده و نتیجه گیری های متعددی نیز انجام شده و در نهایت فرمول اثبات شده برای حل مشکلات و تصمیم گیری بوجود آمده که شما می توانید تقریبا در هر موقعیتی از آن استفاده کنید. تمرین و پشتکار مهم ترین ارکان این فرمول هستند که تقریبا همه جا صدق می کنند.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن