IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
دوستی و نظم فردی

بهانه بی بهانه : دوستی و نظم فردی

بهانه بی بهانه : دوستی و نظم فردی

هر چیزی که در زندگی بخواهید قیمتی دارد. اگر می خواهید چیزی بهتر شود باید بهایی را بپردازید. برای اینکه چیزها همان طور که هستند باقی بمانند باید بهایی را بپردازید. برای همه چیز باید بهایی را بپردازید.» هری براون

حدود ۸۵ درصد شادی شما ناشی از روابط شادی است که با دیگران دارید. متاسفانه حدود ۸۵ درصد مشکلات و ناراحتی هایتان نیز به دیگران مربوط می شود.

علاوه بر خانواده تان دوستی هایتان نیز برای سلامتی تان اهمیت دارند. بنابراین شایسته است که در روابط انسانی کاملا مهارت پیدا کنید. خوشوقتانه این یک مهارت آموختنی است. می توانید فقط از طریق انجام دادن کارهایی که افراد معروف دیگر به طور مرتب انجام می دهند به یکی از معروف ترین افراد در حیطه کاری و حلقه اجتماعی خود تبدیل شوید. ارسطو می گوید انسان یک حیوان اجتماعی است. این یعنی ما خودمان را بر اساس روابطی که با دیگران داریم تعریف می کنیم. و سرنوشتمان توسط ارتباطی که ما با دیگران داریم و ارتباطی که دیگران با ما دارند تعیین می شود. ما از طریق برقراری ارتباط با دیگران می فهمیم چه کسی هستیم و خودمان را می شناسیم.

هسته شخصیت

روانشناسان به ما می گویند هر کاری که ما انجام می دهیم یا برای این است که عزت نفسی برای خود ایجاد کنیم یا اینکه از نابود شدن عزت نفس مان توسط دیگران پیشگیری کنیم. هر فردی در مورد احساسی که درباره ارزش و اهمیت خود دارد فوق العاده حساس است. عزت نفس شما یعنی اینکه چه احساسی در مورد خودتان دارید و اینکه چقدر خودتان را دوست دارید تا حد زیادی توسط خود انگاره تان یعنی اینکه خودتان را چطور می بینید و در مورد خودتان چه فکری می کنید تعیین می شود. خود انگاره شما از سه بخش تشکیل می شود مانند سه قاچ یک کیک که هریک به دیگری مربوط می شود:

۱. اولا خود انگاره شما از شیوه نگاه شما به خودتان تشکیل شده است. این تا حد زیادی نحوه راه رفتن، حرف زدن، رفتار کردن و ارتباط برقرار کردن با دیگران را تعیین می کند.

٢. دومین بخش خود انگاره شما شیوه تفکر شما در مورد دید دیگران نسبت به خودتان است. اگر فکر کنید که دیگران شما را دوست دارند، به شما احترام می گزارند و تحسین تان می کنند به شکل مثبتی به خودتان نگاه می کنید و عزت نفس بیشتری پیدا کرده و برای خود اهمیت بیشتری قائل می شوید.

٣. سومین بخش خود انگاره شما شیوه واقعی نگاه و رفتار مردم با شما است. اگر فکر کنید که دیگران دوستتان دارند و شخصیت محبوبی هستید اما یک نفر با شما گستاخانه و با بی احترامی برخورد کند ممکن است شکی به خودانگاره تان وارد شود و عزت نفس تان کاهش یابد. از طرف دیگر اگر خودتان را یک آدم معمولی بدانید و افرادی که با شما ملاقات می کنند مانند یک فرد ارزشمند و مهم با شما برخورد کنند می توانید یک شوک مثبت را در تصویر فردی خود تجربه کنید و این باعث می شود بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و بیشتر برای خود ارزش قائل باشید.

کلید رسیدن به شادی

شما فقط زمانی حقیقتا شاد هستید که حس کنید هر سه بخش خود انگاره تان بر هم منطبق هستند. شما فقط زمانی شاد هستید که حس کنید در یک وضعیت خاص شیوه نگاهتان به خودتان، شیوه ای که فکر می کنید دیگران به شما نگاه می کنند و شیوه واقعی نگاه آنها به شما بر هم منطبق باشند. شما در زندگی به دنبال دوستی و ایجاد رابطه با افرادی هستید که باعث می شوند از بابت نگاهی که در مورد خودتان دارید و فکری که در مورد خودتان می کنید خیالتان راحت باشد. وقتی با افرادی باشید که طوری با شما برخورد می کنند که انگار ارزشمند و مهم هستید از عزت نفس بالاتری برخوردار می شوید.

خودتان را بیشتر دوست داشته و برای خود احترام بیشتری قائل خواهید بود. و در حضور آن ها احساس شادی خواهید کرد. به عنوان مثال در مدرسه هر وقت که احساس می کردید معلمتان دوستتان دارد و به شما اهمیت می دهد در آن درس بهتر عمل کرده و نمرات بهتری می گرفتید. شاید در محل کار بزرگ ترین عامل انگیزه بخش، ملاحضه رئیس در ارتباط با کارمندش باشد. هر وقت که یک کارمند احساس کند که رئیسش بیشتر برای او به عنوان یک شخص اهمیت قائل است تا فقط یک کارمند، احساس ارزشمندی بیشتری می کند و کارش را بهتر انجام می دهد.

قانون تلاش غیرمستقیم

راز ایجاد و حفظ دوستی ها و روابط فوق العاده، ساده است. باید در هر ارتباطی که با دیگران دارید از قانون تلاش غیر مستقیم پیروی کنید. باید از خودتان و مشغله های ذهنیتان بیرون بیایید تا وارد دنیای دیگران شوید و ببینید که چه فکر یا احساسی دارند. بنابراین اگر می خواهید یک دوست داشته باشید باید ابتدا برای کسی دوست باشید. اگر می خواهید مردم شما را دوست داشته باشند باید ابتدا خودتان آن ها را دوست داشته باشید. اگر می خواهید مردم به شما احترام بگزارند باید ابتدا خودتان به آنها احترام بگزارید. اگر می خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار بدهید ابتدا باید خودتان تحت تاثیر آن ها قرار بگیرید. به این ترتیب از طریق نزدیک شدن غیر مستقیم به مردم با عمیق ترین نیازهایی که در ذهن نیمه هوشیار شان هست ارتباط برقرار می کنید.

عزت نفس دیگران را بالا ببرید

عمیق ترین نیاز نیمه هوشیاری که مردم دارند این است که احساس کنند مهم هستند. از آنجایی که شما نیز این نیاز را دارید هر بار که از قانون تلاش غیر مستقیم استفاده می کنید و روی این کار تمرکز می کنید که دیگران احساس مهم بودن بکنند تصویر فردی آن ها را تقویت می کنید، عزت نفس شان را بالا می برید و باعث می شوید احساس خوبی در مورد خودشان داشته باشند. و در نتیجه باعث می شوید خودتان هم احساس خوبی در مورد خودتان پیدا کنید.

هر بار که کاری می کنید یا حرفی می زنید که عزت نفس دیگری بالا برود یک «اثر بومرنگ» ایجاد می کنید که باعث می شود عزت نفس خودتان در همین زمان و با همان مقیاس بالا برود. شما هرگز نمی توانید کاری بکنید یا حرفی بزنید که دیگری احساس خوبی در مورد خودش داشته باشد بدون اینکه خودتان هم احساس خوبی در مورد خودتان پیدا کنید. برای اینکه از خودتان بیرون بیایید به انضباط فردی بالایی نیاز دارید و باید بتوانید خودتان را کنترل کنید. به جای اینکه کاری کنید که دیگران شما را دوست داشته باشند و تحت تاثیر حرف ها و اعمال شما قرار بگیرند ابتدا روی این مسئله تمرکز کنید که آن ها را دوست داشته باشید و تحت تاثیر آن ها قرار بگیرید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar