IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
احساس اهمیت کردن

بهانه بی بهانه : 7 راه برای احساس اهمیت کردن (1)

بهانه بی بهانه : ۷ راه برای احساس اهمیت کردن (۱)

کلید برقراری ارتباط عالی با دیگران بسیار ساده است: کاری کنید که حس کنند مهم هستند. به اندازه ای که بتوانید کاری کنید که دیگران احساس مهم بودن کنند (ابتدا باید این کار را از اعضای خانواده تان شروع کنید و بعد آن را به دوستان و همکاران خود گسترش دهید) به یکی از محبوب ترین افراد در دنیا تبدیل می شوید. برای اینکه دیگران احساس مهم بودن بکنند هفت راه وجود دارد. اینها تمرین های ساده ای هستند که می توانید با تکرار، آنها را بیاموزید.

یکی از عمیق ترین نیازهای طبیعت بشر این است که دیگران بدون اینکه در موردشان قضاوتی بکنند، آن ها را ارزیابی کنند یا مورد انتقاد قرار بدهند آن ها را بپذیرند. روانشناسان به این رفتار، «توجه مثبت و بی قید و شرط» می گویند. و این زمانی اتفاق می افتد که شما به طور کامل و بدون خودداری فرد دیگری را دقیقا همان طور که هست بپذیرید. از آنجایی که اکثر مردم انتقاد جو هستند و مدام در مورد دیگران قضاوت می کنند اگر به صورت بی قید و شرط توسط دیگران پذیرفته شوند عزت نفس شان بالا می رود، خود انگاره شان تقویت می شود و در مورد خودش احساس خوبی پیدا می کند.

در فیلم «خاطرات بریگت جونز» کل تمرکز فیلم روی این مسئله است که بریگیت توانسته است مردی را پیدا کند که او را «همان طور که هست دوست داشته باشد. و این به عنوان یک مسئله فوق العاده نشان داده می شود. و همه دوستانش از اینکه می بینند یک نفر توانسته است با دیگری رابطه ای برقرار کند که در آن بدون قید و شرط پذیرفته شود تعجب کرده اند.”

وقتی به دیگران نگاه می کنید و خالصانه لبخند می زنید، در مورد خودشان احساس بهتری پیدا می کنند. عزت نفس شان بالا می رود و بیشتر احساس ارزشمندی و مهم بودن می کنند. وقتی دیگر در مورد خودتان و اثری که روی دیگران می گذارید فکر نکنید و در عوض درباره دیگران و اثری که آنها روی شما می گذارند فکر کنید احساس آرامش می کنید. یک نفس عمیق می کشید و وقتی در خانه یا محل کارتان مردم را می بینید به آنها لبخند می زنید و با آنها احوال پرسی می کنید. این یکی از موثر ترین کارهایی است که می توانید برای ایجاد عزت نفس و ایجاد رابطه با دیگران انجام بدهید. لبخند زدن به دیگران باعث می شود که آن ها احساس کنند مهم و ارزشمند هستند.

هر بار که کسی را به خاطر کاری که انجام داده یا حرفی که زده است تحسین می کنید عزت نفس او را بالا می برید و باعث می شوید که آن فرد احساس کند مهم است. رفتارهایی که نشان دهنده تحسین باشد از سر تکان دادن و لبخند زدن گرفته تا ارسال کارت، نامه و کادو، عزت نفس افراد را بالا برده و باعث می شود بیشتر خودشان را دوست داشته باشند. در نتیجه و بر اساس قانون تلاش غیرمستقیم آنها نیز به شما بیشتر علاقه مند خواهند شد.

ساده ترین راه برای بیان تحسین این است که فقط بگویید: «متشکرم.» کلمه «متشکرم» در هر زبانی در هر کجای دنیا عمیقا قابل درک است. من به نود و نه کشور دنیا سفر کرده ام و اولین لغاتی که سعی می کنم یاد بگیرم «متشکرم» و «لطفا» هستند. هر بار که شما از این لغات استفاده می کنید مردم شاد می شوند، لبخند می زنند و از اینکه در حضور شما باشند خوشحال می شوند. هر بار که می گویید متشکرم تقریبا یک اثر جادویی روی طرف مقابل تان می گذارید. و باعث می شود از اینکه در حضور شما است و از کمک کردن به شما احساس شادی و مهم بودن کند.

عزیزترین افراد در هر موقعیتی آنهایی هستند که عموما با دیگران خوش برخورد و مثبت هستند. از طرف دیگر افراد اهل جر و بحث که همه چیز را زیر سوال می برند، شکایت می کنند و با دیگران مخالف هستند به ندرت در جایی عزیز به شمار می روند. اگر در زمانی که کسی حرف می زند یا عقیده اش را بیان می کند سرتان را به شکل مثبتی تکان می دهید، لبخند می زنید و با او موافقت می کنید باعث می شوید که آن فرد احساس کند باهوش، محترم، ارزشمند و مهم است. وقتی با دیگری خوش برخورد هستید حتی اگر حرفی بزند که با آن کاملا موافق نیستید باعث می شوید که آن فرد از اینکه در حضور شما است احساس خوشحالی کند.

من به عنوان یک سخنران حرفه ای هر سال با هزاران نفر ملاقات می کنم. در جلسات سخنرانی افراد نزد من می آیند و نظرات شان را در مورد مسائلی که خودم اغلب کاملا از آن ها باخبر هستم و آن ها ظاهرا اطلاعات کمی در موردشان دارند بیان می کنند. گاهی اوقات حرف های مضحکی می زنند که یا حقیقت ندارد یا اینکه منظقی پشت آن نیست. در هر مورد من لبخند می زنم و موافقت می کنم، از آن ها سوالاتی می پرسم و به ایده ها و اظهار نظرهای شان گوش می دهم. آنها در حالی از پیش من می روند که احساس می کنند گفتگوی خوبی با سخنران داشته اند و اینکه احتمالا من با آن ها موافق بوده ام. این کار هزینه ای برای من ندارد و باعث خوشحالی آن ها می شود. و باعث می شود حس کنند که مهم هستند.

ادامه ی این راهکارها را در مقاله ی آینده بررسی خواهیم کرد!

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar