بهانه بی بهانه : حرکت به سمت ترس ها

بهانه بی بهانه : حرکت به سمت ترس ها
مجموع 5 از 1 رای

حرکت به سمت ترس ها

بهانه بی بهانه : حرکت به سمت ترس ها

وقتی که ترسی را در وجود خودتان تشخیص می دهید و خود را موظف می کنید که به طرف آن حرکت کنید کمتر و قابل کنترل تر می شود. علاوه بر این در حالی که ترس های تان کمتر می شوند اعتماد به نفس تان بیشتر می شود. و در مدت کوتاهی ترس های تان دیگر هیچ کنترلی روی شما نخواهند داشت.

در مقابل، وقتی از یک موقعیت یا شخصی که از او می ترسید کناره گیری می کنید ترس تان بیشتر و بیشتر می شود. و در مدت کوتاهی بر تفکر و احساسات شما مسلط می شود و در طول روز تمام فکر و ذکرتان را به خود مشغول می کند و اغلب شب ها بیدار نگه تان می دارد و اجازه آرامش داشتن به شما نمی دهد.

دو نوع شجاعت رهبر ها

رایج ترین ویژگی، بینش است. رهبر ها به طور واضح و روشن می دانند که قصد دارند سازمان خود را به کجا ببرند. آن ها همچنین به طور واضح می دانند که در زندگی فردی شان در آینده می خواهند چه جایگاهی داشته باشند. دومین ویژگی رایج رهبر ها شجاعت است. رهبر ها این شجاعت را دارند که برای محقق کردن بینش خود هر کاری لازم باشد انجام بدهند. آن ها جلو می ایستند و دیگران را رهبری می کنند و جرات به پیش رفتن را دارند.

آنچه شما نیاز دارید به شرح زیر است :

شما به دو نوع شجاعت نیاز دارید: اول از همه شما به شجاعت نیاز دارید تا شروع کنید، دست به کار شوید و با اعتقاد قدم بردارید. شما به شجاعت نیاز دارید تا در زمانی که هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد و احتمال شکست حداقل در کوتاه مدت زیاد است، به طور کامل وارد یک موقعیت شوید. بزرگ ترین نقطه ضعفی که اکثر مردم را عقب نگه می دارد این است که با وجود همه نیات خوبی که دارند از شجاعت لازم برخوردار نیستند که اولین قدم را بردارند.

دومین نوع شجاعتی که شما به آن احتیاج دارید «صبر شجاعانه» نام دارد. و به معنای برخورداری از توانایی منتظر ماندن و ادامه دادن به کار و مبارزه پس از انجام همه کارهای لازم و پیش از کسب هر نوع نتیجه و پاداشی است.

بسیاری از افراد می توانند شجاعت لازم برای حرکت به سمت یک هدف را کسب کنند اما وقتی هیچ نتیجه فوری نصیب شان نمی شود فورا مایوس می شوند و عقب نشینی می کنند و به همان نقطه امن همیشگی بر می گردند.

“فرق آنها  با بقیه انسان های موفق این است که آن ها قدرت ماندن ندارند و به همین دلیل موفق نمی شوند”

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن