IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی

بهانه بی بهانه : تسلط بر خود و کنترل خود

بهانه بی بهانه : تسلط بر خود و کنترل خود

انضباط فردی، تسلط بر خود و کنترل خود با پذیرش مسئولیت احساسات آغاز می شود. زمانی می توانید کنترل احساسات خود را به دست بگیرید که مسئولیت خودتان و عکس العمل های تان را در برابر وقایعی که برایتان رخ می دهند صد در صد بپذیرید، از بهانه تراشی، شکایت، انتقاد و سرزنش دیگران خودداری کنید. و در عوض بگویید: «من مسئول هستم» و بعد به نوعی دست به کار شوید.

تنها پادزهر موجود، دست به کار شدن است.

تنها پادزهر واقعی نگرانی و خشم انجام یک کار قاطعانه در جهت اهداف تان است. همین امروز با خودتان عهد ببندید که اولا کنترل کامل افکار، احساسات و کارهایتان را بر عهده بگیرید و سپس آن قدر خودتان را غرق کارهای مهم کنید که دیگر برای ابراز احساسات منفی نسبت به یا درباره هیچ کسی فرصت نداشته باشید.

اگر در زمان پذیرفتن مسئولیت کامل زندگی تان از انضباط فردی و قدرت اراده تان استفاده کنید می توانید کنترل کامل افکار و احساسات خود را نیز به دست بگیرید. شما با انجام این کار در هر کاری که انجام می دهید به فرد موثر تر، شاتر و مثبت تری تبدیل می شوید.

نتیجه گیری :

همین امروز با خودتان عهد ببندید که مسئولیت صد در صد کسی که هستید و کسی که خواهید شد، کاری که کرده اید و کاری که خواهید کرد را بر عهده بگیرید. سعی کنید هیچ وقت شکایت نکنید و هیچ وقت توضیح ندهید. تلاش کنید به گذشته خود نگاه کنید و فرد یا حادثه ای را که امروزه همچنان شما را ناراحت می کند در نظر بگیرید و مشکلاتتان را ترتیب اثر دهید.

به جای توجیه احساسات منفی تان به دلایلی فکر کنید که باعث شدند شما تا حدی در اتفاقی که افتاد مقصر باشید. مسئولیت کامل اوضاع مالی خود را بپذیرید و از اینکه مشکلات مالی تان را به گردن دیگران بیندازید خود داری کنید. مسئولیت کامل روابطی را که با هر یک از اعضا خانواده خود دارید را بپذیرید و رابطه تان را با آن ها بهبود ببخشید.

سعی کنید با نگرش ذهنی مثبت مشکلاتی که در هر نقطه از زندگی دارید بشناسید و در جهت رفع آن ها گام بردارید. همین طور مسئولیت کامل وضعیت سلامتی خود را بپذیرید. همین امروز با خودتان عهد ببندید که برای حفظ سلامتی تان هر کاری را که لازم است انجام داده و دست از انجام دادن هر کاری که به سلامتی و تندرستی شما لطمه می زند بردارید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar