بهانه بی بهانه : بخشی از زندگی شما باید ورزش باشد

بهانه بی بهانه : بخشی از زندگی شما باید ورزش باشد
مجموع 5 از 1 رای

بخشی از زندگی شما باید ورزش باشد

بهانه بی بهانه : بخشی از زندگی شما باید ورزش باشد

یکی از بهترین کار هایی که می توانید انجام بدهید تا سطح بالایی از تناسب اندام را کسب کرده و آن را حفظ کنید این است که در یک باشگاه ثبت نام کنید و در کلاس های ورزشی که به طور مرتب در آن ها برگزار می شوند شرکت کنید. حتی می توانید کمی بیش تر پول بدهید و یک مربی خصوصی برای خودتان داشته باشید که سه روز در هفته یا بیشتر تمرین های خاصی را به شما بدهد. اگر کسی را داشته باشید که در کلاس ورزش منتظرتان باشد یا به صورت مرتب بر کارتان نظارت کند تا مطمئن شود تمریناتی را که قول داده بودید، انجام می دهید، احتمالش بیشتر می شود که بتوانید خود را موظف به پیروی از یک برنامه برای کسب تناسب اندام و حفظ آن کنید.

خیلی از افراد امروزه برای خودشان مربی خصوصی استخدام می کنند. مربی خصوصی هم می تواند به منزل تان بیاید و هم می تواند به محل کارتان بیاید یا این که خودتان می توانید به یک باشگاه بروید که در میان کارمندان شان مربی خصوصی نیز هست تا بتواند برای استفاده از دستگاه هایی که می خواهید، با شما کار کند. تقریبا همه افرادی که از مربی های خصوصی استفاده می کنند از نتیجه کارشان بسیار خوشحال می شوند. آن ها متوجه می شوند این که مجبور شوند به یک مربی جواب پس بدهند تاثیر مثبتی روی شان می گذارد و باعث می شود کمتر غذا بخورند، وزن کمتری برای از دست دادن داشته باشند و سخت تر ورزش کنند تا بتوانند تایید و نظر مثبت مربی را جلب کنند.

در یک ورزش گروهی شرکت کنید

ورزش های گروهی روشی عالی برای کسب و حفظ تناسب اندام به شمار می روند. و از نظر زمانی و برنامه ریزی زحمت بیشتری برای تان دارند اما نتیجه اغلب فوق العاده است. اگر عضو یک تیم ورزشی هستید؛ بیسبال، تنیس، فوتبال، فوتبال آمریکایی، راکتبال، یا هر ورزش دیگری و یک مربی دارید که به طور مرتب با شما کار می کند تمرکز و انضباط شما در ورزش کردن بیشتر می شود. بیشتر و شدید تر ورزش می کنید و نسبت به اکثر افرادی که دور و برتان هستند تناسب اندام بیشتری خواهید داشت. ورزش گروهای ماهیتش طوری است که به شما انگیزه مضاعف می دهد تا از بقیه تیم جا نمانید و اگر ضعفی دارید آن را تقویت کنید و هر روز در جهت پیشرفت گام بردارید تا به بهترین عضو آن گروه تبدیل شوید.

عادت های جدید و بهتری را در خود پرورش دهید

متاسفانه برای تناسب اندام و آموزش های ورزشی به انضباط بالایی نیاز هست. و کمتر افرادی هستند که بتوانند این رژیم ورزشی را آغاز کرده و ادامه دهند. هر کاری که به طور مداوم انجام دهید چه خوب باشد و چه بد به یک عادت تبدیل می شود و خیلی از مردم عادت ورزش مداوم را کنار می گذارند و هرگز به این عادت بر نمی گردند. خوشوقتانه هیچ وقت خیلی دیر نیست. در هر زمانی می توانید تصمیم بگیرید که تناسب اندام پیدا کنید. می توانید همین حالا تصمیم بگیرید تا برنامه ورزشی منظمی را برای کسب تناسب اندام آغاز کرده و بعد آن را به صورت یک تست یا چالش شخصی درآورید تا ببینید که آیا اراده و انضباط لازم را برای به اجرا درآوردن عهد خود دارید یا نه.

می توانید همین امروز شروع کنید 

چند سال پیش یک زن شصت و هشت ساله بود که در مجتمع بازنشستگان زندگی می کرد و هرگز خیلی به ورزش فکر نکرده بود. او در طول زندگی اش سخت کار کرده بود، بچه هایش را بزرگ کرده بود، مادر بزرگ شده بود و دیگر در یک مجتمع مسکونی که به بازنشستگان تعلق داشت زندگی می کرد. یک روز در تلویزیون برنامه ویژه ای را در مورد پیاده روی سریع تماشا کرد. در این برنامه با چندین فرد که در پنجاه سالگی و شصت سالگی به سر می بردند مصاحبه شد که در ماراتون شرکت می کردند. بعضی از آن ها دویدن را دیر شروع کرده بودند. این زن شصت و هشت ساله تصمیم گرفت که به دو ماراتن برود. او ماشینش را برداشت و به فروشگاهی در نزدیکی خانه اش رفت و کفش مناسبی برای پیاده روی و دو تهیه کرد. آن روز رژیم ورزشی خود را با پیاده روی در محله ای که در آن زندگی می کرد شروع کرد. در طول چند هفته بعد مسیر های طولانی تری را طی کرد. و پاهای خود را برای دویدن آماده کرد.

به تدریج خود را آماده کنید

بعد از گذشت دو ماه این زن شروع کرد به پیاده روی سریع و آن را در برنامه روزانه خود گنجاند. بعد از شش ماه، دویدن را نیز به برنامه خود اضافه کرد. تا پایان سال اول در یک تیم ورزشی در محله خودش در یک مینی ماراتون دوید. تا هفتاد و پنج سالگی در ماراتون های ۴/ ۲۶ مایلی شرکت کرد و در دو ماراتون صحرانوردی ۵۰ مایلی نیز شرکت کرد. و جالب توجه ترین نکته این بود که قبل از سن شصت و هشت سالگی هرگز دویدن را امتحان نکرده بود.

خب حالا بهانه شما چیست؟ اگر این زن توانست در سن شصت و هشت سالگی ورزش را شروع کند چرا شما نتوانید؟ یکی از چیز هایی که تا حد زیادی می تواند یک عمر طولانی همراه با شادی، هوشیاری و انرژی را برایتان تضمین کند این است که یک برنامه ورزشی منظم را آغاز کنید و به مدت چهار یا پنج بار در هفته آن را انجام داده و تا آخر عمرتان آن را ادامه دهید.

وقتی از انضباط فردی و اراده تان برای کسب تناسب اندام استفاده می کنید و بعد برای همیشه آن را حفظ می کنید احساس بسیار عالی درباره خودتان پیدا می کنید.  در مطالب بعدی ” بهانه بی بهانه ” یاد می گیرید که انضباط فردی در ازدواج چطور می تواند در تضمین برخورداری از یک زندگی پر از شادی و موفقیت در کنار یک فرد دیگر، موثر باشد.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن