IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
انضباط فردی و تشکیل خانواده

بهانه بی بهانه : انضباط فردی و تشکیل خانواده

بهانه بی بهانه : انضباط فردی و تشکیل خانواده

“کنترل خود بهتر از برنده شدن در هزاران هزار نبرد مهم است. زیرا به این ترتیب پیروزی از آن شما است. و هیچ کس نمی تواند آن را از شما بگیرد؛ نه فرشتگان و نه شیاطین، نه بهشت و نه جهنم.”  بودا

توانایی شما در این که وارد یک رابطه عاشقانه طولانی مدت شوید معیار مهمی برای سنجش شخصیتتان است. زنان و مردان طوری به دنیا می آیند که نیمه های کامل کننده یکدیگر باشند. آن ها ویژگی های متفاوتی دارند که وقتی به شکل مناسبی با هم ترکیب شوند کمال، تعادل و هماهنگی را که طبیعت مقدر کرده است ایجاد می کنند.

ویژگی های اساسی ازدواج و روابط عاشقانه، اعتماد و احترام هستند. مردان و زنان ممکن است در طول زندگی زناشویی خود اختلافات زیادی با هم داشته باشند. اما تا وقتی که اعتماد و احترام میان شان باقی بماند زندگی زناشویی می تواند ادامه پیدا کند. اگر یکی از این دو دیگر نتواند به دیگری اعتماد کند یا به او احترام بگذارد رابطه به پایان می رسد. بسیاری از ازدواج ها به طلاق منجر می شوند و بسیاری از افرادی که طلاق می گیرند چند بار ازدواج می کنند که تک تک آن ها نیز با شکست مواجه می شوند. با این حال بعضی ها فقط یک بار ازدواج می کنند و تا آخر عمر با همان فردی که با او ازدواج کرده اند زندگی می کنند. چرا برای تعدادی این طور است و برای بعضی ها هم این طور نیست؟

کلید ازدواج موفق

شاید مهم ترین دلیل یک ازدواج موفق، سازگاری باشد. یعنی وقتی که دو نفر به صورت ایده آل در کنار هم تعادل دارند و هر یک ویژگی های تحسین برانگیزی دارد که به خوبی با ویژگی های طرف مقابل ترکیب می شود و یک تعادل کامل برقرار می شود. مردم اغلب می گویند «افرادی که با هم تفاوت دارند هم دیگر را جذب می کنند.» این درست نیست. کسانی که با هم تفاوت دارند فقط در یک نقطه همدیگر را جذب می کنند و آن خلق و خو است. شما همیشه با کسی که خلق و خوی اش نقطه مقابل خلق و خوی شما است یا خلق و خوی تان در ترکیب با او متعادل می شود بیش ترین سازگاری را پیدا می کنید.

به عنوان مثال اگر شما برون گرا و معاشرتی باشید بیش ترین سازگاری را با کسی دارید که خود دار و درون گرا است. اگر پرحرف و خوش بیان باشید بیشتر با کسی سازگاری دارید که آرام است و خوب گوش می دهد. طبیعت برای این که میان دو انسان سازگاری و شادی برقرار کند به تعادل در خلق و خوهای آن دو نیاز دارد.

کبوتر با کبوتر باز با باز

در همه بخش های دیگر على الخصوص بخش ارزش ها شباهت ها هستند که باعث می شوند افراد جذب یکدیگر شوند. حتما این ضرب المثل را شنیده اید که می گوید : کبوتر با کبوتر باز با باز. شما همیشه جذب افرادی می شوید که ارزش های بنیادی شان بیشترین شباهت را با ارزش های بنیادی شما داشته باشند و بیشترین سازگاری را با این افراد دارید. عشق از هر نوعی پاسخی به ارزش ها است. ما چیزی را دوست داریم که بیش ترین ارزش را برایش قائل باشیم. هم در خودمان و هم در دیگران.

وقتی یک زوج واقعا در کنار هم خوشبخت هستند ظاهرا در مورد خانواده، پول، اخلاقیات، کار، بچه ها، سیاست، دین و افراد، ارزش های بسیار مشابهی دارند. مردم اغلب به این نکته اشاره می کنند که زوج های خوشبختی را می شناسند که به دو حزب مخالف هم رای داده اند. یا دین شان با هم تفاوت دارد. اما مسئله مهم در مورد هماهنگی و تعادل، شدت ارزشی است که کسی برای چیزی قائل است. این شدت نشان می دهد که آیا آن فرد در مورد اعتقاد خاصی که به بخشی از زندگی دارد مطلق و غیر قابل انعطاف است یا انعطاف پذیر. مردم می توانند هم دیگر را دوست داشته باشند و سال ها با شادی در کنار هم زندگی کنند حتی اگر از جناح های سیاسی متفاوتی حمایت کنند اما به شرطی که اعتقادات سیاسی آن قدر برای شان مهم نباشد که بر عناصر مهم تری که در رابطه شان وجود دارد مانند بچه ها، خانواده و ارزش ها، ارجحیت پیدا کند.

عشق بزرگترین نیاز ما در زندگی است

می گویند: «هر کاری که در زندگی انجام می دهیم یا برای این است که عشقی را به دست آوریم یا این که کمبود عشق مان را جبران کنیم.» روان شناسان عموما معتقدند که ریشه مشکلات شخصیتی در سنین بزرگسالی را می توان در عشقی جستجو کرد که در دوران طفولیت و کودکی از فرد دریغ شده است. انسان ها همان قدر به عشق احتیاج دارند که گل های رز نیازمند باران هستند. بدون برخورداری از عشق و پذیرش کافی، افراد انواع و اقسام مشکلات جسمی و شخصیتی را از خود بروز می دهند. فقط زمانی می توانید واقعا شاد باشید که نیازتان به عشق کاملا تامین شده باشد. لازمه یک زندگی زناشویی موفق انضباط فردی و کنترل خود به میزان زیاد است.

“لازمه عشق، فداکاری و از خود گذشتگی است.”

اگر واقعا عاشق کسی باشید شادی و سلامتی آن فرد برای تان مهم تر از شادی و سلامتی خودتان خواهد شد. و حاضر خواهید بود هر بهایی لازم است بپردازید و هر از خود گذشتگی که لازم است از خود نشان دهید تا سلامت فردی را که عاشقش هستید را تضمین کنید. در تورات، پاول که یکی از حواریون بود در یکی از نامه های خود به قرنتیان می گوید:

«عشق صبور است، عشق همچنین مهربان است، هرگز حسادت نمی کند و هرگز به خود نمی بالد. گستاخ نیست و خودخواه نیست. عشق به سادگی خشمگین نمی شود. خطاهای دیگران را به خاطر نمی سپارد. عشق از همدمی با شیطان لذت نمی برد. بلکه دوست دار حقیقت است. همواره حافظ است. عشق همواره به دیگران اعتماد دارد. همواره امیدوار است. و همواره پاینده است. عشق هرگز شکست نمی خورد.»

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments