IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
صبر و درک دو نیاز اصلی انسان

بهانه بی بهانه: صبر و درک دو نیاز اصلی انسان

بهانه بی بهانه : صبر و درک دو نیاز اصلی انسان

هر انسان فردی است که ویژگی های بی نظیر و خاصی دارد که او را از دیگران متمایز می کنند. هر فردی ایده ها، سلیقه ها، آرزو ها، امید ها، رویا ها و انتظارات متفاوتی دارد. هر فردی تجربیات متفاوتی در زندگی داشته و روش های متفاوتی برای نگاه کردن به جهان اطراف و برخورد با آن دارد. وقتی با فرد دیگری وارد یک رابطه عاشقانه می شوید هر چقدر هم که به یکدیگر احساس نزدیکی کنید و هر چقدر هم که با هم سازگاری داشته باشید همچنان بر سر بعضی مسائل با هم اختلاف خواهید داشت. و در مورد بعضی مسائل از دست هم ناراضی خواهید بود.

بوجود آمدن مشکلات قطعا اجتناب ناپذیر است و برای همه اتفاق می افتد، بنابراین فکر نکنید فقط خودتان هستید که با این مشکلات مواجه شده اید، این موضوع کاملا نرمال و طبیعی است و می توان با استفاده از انضباط فردی و کنترل خود در زمانی که این اختلافات و نارضایتی ها و مشکلات پیش می آیند روی آن ها کار کرد. اگر در یک رابطه انضباط فردی داشته باشید باید کاملا صداقت داشته باشید و ذهن بازی داشته باشید و همیشه خودتان باشید و سعی نکنید کس یا چیز دیگری باشید. اگر انضباط فردی و صداقت داشته باشید باید به طور واضح بگویید که چه فکر و احساسی دارید آن هم بدون این که عصبانی شوید و بعد با آرامی و صبورانه به حرف هایی که طرف مقابل تان در مورد احساسات، افکار و عقاید خود می زند گوش بدهید.

روش های برقراری ارتباط در زنان و مردان

مردان و زنان از خیلی جهات با هم تفاوت دارند. بر اساس اسکن های ام آر آی که روی آن ها انجام شده است وقتی مرد ها ارتباط برقرار می کنند فقط از دو بخش از مغزشان استفاده می کنند اما وقتی زن ها ارتباط برقرار می کنند از هفت بخش از مغزشان استفاده می کنند. مثل این است که مردها مانند یک اتوموبیل فقط دو چراغ در جلو دارند ولی زن ها مانند یک درخت کاج هستند که برای کریسمس آماده شده و کاملا روشن و پر نور است. مرد ها در هر زمان فقط از پس پردازش یک داده حسی بر می آیند. وقتی یک مرد مشغول تماشای تلویزیون باشد هیچ چیز دیگری را نمی بیند یا نمی شنود از جمله حرف هایی که کسی از پشت سرش یا پهلویش به او می گوید. بلکه کاملا روی تصاویر و واژه های دیداری متمرکز می شود.

وقتی یک مرد مشغول رانندگی است برای خواندن نقشه باید صدای رادیو را کم کند. او برای پاسخ دادن به تلفن باید صدای رادیو یا تلویزیون را کم کند. او نمی تواند همزمان چیزی را تماشا کرده یا به چیزی گوش بدهد و همچنین مطلبی را نیز بخواند. کار های زیادی هستند که مردان می توانند آن ها را بسیار عالی انجام بدهند اما در هر زمان تنها قادر به انجام یک کار هستند. مرد ها تمایل دارند که روی یک چیز بسیار تمرکز کنند. از طرف دیگر زنان می توانند همزمان حرف بزنند، شام درست کنند، تلویزیون تماشا کند، روزنامه بخوانند و با بچه ها یا شوهر شان هم صحبت کنند. آن ها چند بعدی هستند و می توانند همزمان چندین داده را مورد پردازش قرار بدهند.

آن ها می توانند همزمان هم حرف بزنند و هم گوش بدهند و از این که افراد دور و برشان مشغول انجام چه کاری یا گفتن چه حرفی هستند نیز باخبر شوند. زن ها موجودات خارق العاده ای هشتند و می توان به آن ها کارشناس روابط هم گفت. آن ها در مورد دیگران بسیار حساس هستند. وقتی یک زن و مرد در یک جمع حاضر می شوند ظرف مدت ده دقیقه زن در مورد وضعیت هریک از افراد حاضر در اتاق یک تحلیل و ارزیابی انجام می دهد.

در مقابل مردی که همراه همان زن بوده یا هیچ چیزی دستگیرش نمی شود یا بسیار کم به مسئله ای پی می برد. این موضوع به این دلیل است که شیوه فکر کردن مرد ها ساده و مستقیم است. اما زن ها پیچیده هستند و از جزئیات کوچک باخبرند. و نسبت به کوچک ترین مسائلی که در روابط افراد دور و برشان رخ می دهد حساس هستند. ممکن است یک مرد تلفن را بردارد و به همسرش بگوید: «سلام.» و زن با این که فقط یک کلمه شنیده است فورا می پرسد: «چی شده؟» وقتی مرد وارد اتاق شود زن با شنیدن یک کلمه از زبان او با دیدن طرز نگاهش می تواند متوجه معانی و احساسات زیادی شود. تفاوت مردان و زنان بسیار است و این موضوع دلیلی است بر این که مردان همیشه بدون زن زندگی شان احساس کمبود می کنند.

ایجاد یک رابطه خوب به تلاش نیاز دارد

به دلیل تفاوت های زیادی که میان زن و مرد وجود دارد ایجاد و حفظ یک رابطه عاشقانه شاد و طولانی مدت به انضباط زیادی نیاز دارد. شاید مهم ترین بخش سازگاری به انضباط گوش دادن مربوط می شود. فقط وقتی که دو نفر برای این که به دقت و به خوبی به حرف های هم گوش بدهند وقت می گذارند، خطوط برقراری ارتباط باز می مانند. و این زمانی است که عشق و هماهنگی در رابطه ادامه پیدا می کند. پس یکی از مهم ترین اصول موثر در یک رابطه سالم و سازنده و پیش رونده، اصل گوش دادن است.

اصل گوش دادن خصوصا در مورد مرد ها مهم است. بسیاری از مرد ها گاهی اوقات دچار مشکلاتی می شوند که دلیل آن این است که به حرف زن هایی که در زندگی شان هستند خوب گوش نمی کنند. دلیی این موضوع این نیست که مرد ها علاقه ای به گوش کردن به حرف هایی که زن زندگی شان میزند ندارند، بلکه دلیلش فقط این است که ذهن شان روی مسئله دیگری متمرکز شده است و این درگیری ذهنی که می تواند دلایل متفاوتی هم داشته باشد، باعث شده که تمرکز آن ها از صبحت های زن های زندگی شان منحرف گردیده باشد.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar