بهانه بی بهانه : انضباط فردی و برتر بودن

بهانه بی بهانه : انضباط فردی و برتر بودن
به این مقاله امتیاز دهید

انضباط فردی

بهانه بی بهانه : انضباط فردی و برتری فردی

«ما همانی هستیم که دائما انجام می دهیم؛ بنابراین برتر بودن، یک عمل نیست بلکه یک عادت است.» ارسطو

شما ارزشمندترین دارایی خودتان هستید. زندگی، نیروهای بالقوه و امکاناتی که دارید ارزشمندترین چیزهایی هستند که از آن ها برخوردار هستید. بنابراین بزرگترین هدف شما در زندگی باید این باشد که توانایی های بالقوه خود را به فعل در بیاورید و هر کاری را که قادر به انجامش هستید انجام بدهید. توانایی شما در یاد گرفتن، رشد کردن و به فعل درآوردن نیروهای بالقوه تان، نامحدود است.

امروزه افرادی وجود دارند که در دهه هفتاد سالگی از کالج و دانشگاه فارغ التحصیل می شوند. و در این سن با موضوعات جدیدی آشنا می شوند و چیزهای جدیدی یاد می گیرند. اگر ذهن تان را زنده و باهوش نگه دارید و کاری کنید که بهترین عملکرد را از خود بروز دهد توانایی خود را در یادگیری و به یاد آوردن مسائل تا آخر عمر حفظ خواهید کرد.

“ارزشمندترین دارایی شما توانایی کسب درآمد است.”

توانایی شما در کار کردن اولین منبع نقدینگی در تمام طول زندگی تان است. ممکن است خانه، اتوموبیل، حساب بانکی و همه چیزهایی را که الان دارید از دست بدهید اما تا وقتی که توانایی کسب درآمد را دارید می توانید در طول ماه ها و سال های آینده همه چیزهایی را که از دست داده اید و حتی بیشتر از آن را مجددا کسب کنید.

بزرگترین سرمایه گذاری شما

اکثر مردم این را درک نمی کنند. و توانایی شان را در کسب درآمد نادیده می گیرند. اما یک عمر زحمت کشیدید تا توانستید این توانایی را کسب کنید. ذره ذره تحصیلات، تجربیات و تلاش سختی که برای یادگیری کارتان و پرورش مهارت تان سرمایه گذاری کرده اید صرف ساخت این دارایی شده است.

توانایی شما در کسب درآمد شباهت بسیار زیادی به یک ماهیچه دارد. یعنی می تواند سال به سال در نتیجه تمرین مداوم قوی تر شود. به همین ترتیب عکس این قضیه نیز درست است. اگر توانایی شما در کسب درآمد به حال خود رها شود و مورد غفلت قرار بگیرد مانند یک ماهیچه میتواند ضعیف یا کوچک شود زیرا به طور مداوم آن را تقویت نکرده اید.

“به عبارت دیگر توانایی شما در کسب درآمد می تواند یک دارایی در حال رشد یا در حال کاهش باشد.”

دارایی در حال رشد چیزی است که هر ساله ارزش آن در اثر سرمایه گذاری و بهبود مدام به ارزش آن اضافه می شود. دارایی در حال کاهش چیزی است که در طول زمان ارزش خود را از دست می دهد و در نهایت به نقطه ای می رسد که دیگر نابود می شود به طوری که دیگر ارزش اندکی خواهد داشت یا اینکه اصلا ارزشی نخواهد داشت.

اینکه توانایی شما در کسب درآمد ماه به ماه و سال به سال در حال افزایش یا کاهش باشد به خودتان بستگی دارد.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن