IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
اشتیاق تغییر کردن

بهانه بی بهانه : اشتیاق تغییر کردن

بهانه بی بهانه : اشتیاق تغییر کردن 

هر ازدواجی یک «کار همیشگی» است و به هیچ وجه نباید برداشت این را داشته باشید که یک کار موقتی را می خواهید انجام دهید. با گذشت زمان طبیعت ازدواج تان تغییر می کند؛ معمولا به سمت روش های مثبت و سازنده می رود و آن زمان است که با پشت سر گذاشتن مشکلات، آسایش و آرامش را تجربه می کنید.

برای این که زندگی زناشویی خود را همچنان شاد، هماهنگ و بالنده نگه دارید باید مایل باشید در مقابل تغییر شرایط، خود را تغییر بدهید. نباید سر سخت بر سر عقاید خودتان پایبند باشید. باید این موضوع را بدانید که همیشه و همیشه باید تغییر کنید و برای تغییر بعدی هم آماده باشید. این حس را در خود ایجاد کنید و به راحتی تغییر کنید، آن زمان متوجه می شوید که حس بهتری دارید و بهتر با مسائل زندگی کنار می آیید.

یکی از مهم ترین موضوع ها بچه دار شدن و بزرگ کردن آن ها است. باید آماده باشید که وقتی سن تان بالا تر می رود، شغل تان عوض می شود، تغییر مکان می دهید، شرایط مالی و وضعیت سلامتی تان تغییر می کند شما نیز تغییر کنید. انعطاف پذیری برای برخورداری از یک زندگی زناشویی طولانی مدت و شاد لازم است. برای تغییر دادن زندگی تان فقط چهار راه وجود دارد :

اول این که می توانید بعضی کار ها را بیش تر انجام بدهید.

دوم این که می توانید بعضی کار ها را کمتر انجام دهید.

سوم این که می توانید شروع به انجام کار هایی کنید که قبلا هرگز انجام نداده اید.

و چهارم این که می توانید بعضی کار ها را دیگر اصلا انجام ندهید.

هر وقت که با مقاومت و نا امیدی مواجه می شوید یا این که با نیاز به تغییر مواجه می شوید از خودتان بپرسید: «آیا کاری هست که من باید بیش تر یا کم تر انجام دهم یا کاری هست که باید شروع کنم یا کلا آن را متوقف کنم؟»

چهار سوالی که باید بپرسید

شما باید به طور مرتب با همسرتان و بعدها با بچه های تان بنشینید و برای پرسیدن این چهار سوال شجاعت لازم را از خود نشان بدهید:

۱. آیا کاری هست که من انجام می دهم و شما می خواهید من بیش تر آن کار را انجام بدهم؟

۲. آیا کاری هست که در حال حاضر انجام می دهم و شما می خواهید که من کم تر انجام بدهم؟

۳. آیا کاری هست که در حال حاضر انجام نمی دهم و شما دوست دارید که من شروع به انجام آن کنم؟

۴. آیا کاری هست که من انجام می دهم و شما می خواهید که کلا دیگر آن کار را انجام ندهم؟

اگر برای این که به طور مرتب این چهار سوال را از همسر و بچه های  تان بپرسید انضباط و شجاعت لازم را داشته باشید از کیفیت و عمق پاسخ هایی که دریافت می کنید شگفت زده خواهید شد. به این ترتیب در مورد اینکه چطور می توانید رفتارتان را اصلاح و تنظیم کنید تا هماهنگی، شادی و عشق تان را در قبال همسر و دیگر اعضای خانواده تان حفظ کنید شگفت زده خواهید شد. این روش یکی از بهترین روش هایی است که با استفاده از آن می توان دامنه مشکلات را به صفر نزدیک کرد و همه مسائل را به راحتی حل کرد و در نهایت از حس فائق آمدن بر مشکلات لذت کامل را برد. این را همیشه به یاد داشته باشید که :

انسان های بزرگ همیشه در حال پیدا کردن راهی برای حل مشکلات هستند.”

همسرتان باید بهترین دوست شما باشد

احتمالا مهم ترین عناصر برخورداری از یک زندگی رضایت بخش، عشق و ازدواج هستند. برای ایجاد و حفظ هماهنگی در ازدواج به یک عمر تمرین انضباط فردی و قدرت اراده نیاز دارید. برای این کار باید همیشه باز، صادق و رک باشید. یک زندگی زناشویی شاد و عاشقانه بیش از همه به این نیاز دارد که شما همسر خود را بهترین دوست خود بدانید. نباید هیچ کسی در دنیا وجود داشته باشد که شما مایل باشید بیشتر از همسرتان با او وقت بگذرانید.

نباید هیچ کسی جز همسرتان وجود داشته باشد که با او صادق تر و باز تر باشید. وقتی همسر خود را بهترین دوست خود بدانید و طوری با او رفتار کنید که گویی بهترین دوستتان است می توانید یک رابطه عاشقانه ایجاد کنید که تا آخر عمر تان دوام پیدا کند. هرگاه احساس کردید که به شخص دیگری غیر از همسرتان نزدیک شده اید چه در جنس موافق و یا مخالف، بدانید که راهتان اشتباه است و باید خودتان را به همسرتان بیش تر نزدیک کنید و راه قبلی را که در پیش گرفته اید کنار بگذارید.

امت فاکس، نویسنده و مربی معنوی، می گوید:

عشق به مراتب مهم ترین مسئله در دنیا است. عشق، ترس را بیرون می کند. عشق، تحقق شریعت موسی است. گناهان بسیاری را می پوشاند. و مطلقا شکست ناپذیر است. این را به یاد داشته باشید هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوان با عشق کافی آن را حل کرد. هیچ بیماری وجود ندارد که نتوان با عشق کافی آن را درمان کرد. هیچ در بسته ای نیست که عشق  نتواند آن را بگشاید. هیچ شکافی وجود ندارد که عشق کافی نتواند آن را پر کند.

هیچ دیواری وجود ندارد که عشق کافی نتواند آن را فرو بریزد. هیچ گناهی وجود ندارد که عشق کافی نتواند آن را ببخشاید. اصلا مهم نیست که یک مشکل تا چه حد عمیق است، یک وضعیت تا چه حد مایوس کننده است، یک گرفتاری تا چه حد گیج کننده است و یک اشتباه تا چه حد بزرگ است زیرا درک کافی از عشق می تواند همه ی این ها را حل کند.

توانایی عشق ورزیدن بالاترین قدرت در دنیاست زیرا فقط با عشق است که می توان بر هر مشکلی، دقت کنید، بر هر مشکلی روی این کره خاکی فائق آمد. از نظر من از یک انسان عاشق واقعی هر کاری بر می آید و آن عاشق واقعی می تواند هر کاری را انجام دهد و هیچ سدی نمی تواند مانع او شود.

“فقط اگر می توانستید به اندازه کافی عشق بورزید می توانستید شادترین و قدرتمند ترین فرد در جهان شوید.”

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar