بهانه بی بهانه : احساسات منفی دلیل اصلی بیماری ها

بهانه بی بهانه : احساسات منفی دلیل اصلی بیماری ها
به این مقاله امتیاز دهید

احساسات منفی دلیل اصلی بیماری ها

بهانه بی بهانه : احساسات منفی دلیل اصلی بیماری ها

بیماری های روان تنی

احساسات منفی دلایل اصلی بیماری های روان تنی محسوب می شوند. این وقتی اتفاق می افتد که ذهن (روان)، بدن (تن) را بیمار می کند. احساسات منفی علی الخصوص وقتی که به شکل عصبانیت خود را نشان میدهند سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کرده و شما را مستعد سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر بیماری ها می کنند. حمله های کنترل نشده خشم می توانند موجب حمله قلبی، سکته مغزی و بهم ریختگی عصبی شوند. کشف بزرگی که در این مورد انجام شده این است:

وجود همه احساسات منفی علی الخصوص عصبانیت به این بستگی دارد که شما به خاطر مسائل ناخوشایند زندگی تان، کسی یا چیزی را مورد سرزنش قرار بدهید. برای اینکه از سرزنش دیگران برای مشکلات خودمان دست برداریم به انضباط فردی بسیار زیادی نیاز داریم.

برای جلوگیری از بهانه تراشی باید به شدت خودمان را کنترل کنیم. اگر بخواهید مسئولیت کامل آنچه هستید، آنچه می شوید و هر اتفاقی را که برایتان می افتد بر عهده بگیرید به انضباط فردی بسیار زیادی نیاز دارید. حتی اگر مستقیما مسئول رخ دادن یک اتفاق مثل طوفان کاترینا نباشید از لحظه اتفاق افتادن چنین حادثه ای مسئول عکس العمل های خودتان، حرف هایی که میزنید و کارهایی که می کنید هستید. برای اینکه کنترل کامل ذهن خود آگاه تان را به دست بگیرید و آگاهانه تصمیم بگیرید که مثبت بیندیشید و به چیزهایی فکر کنید که زندگی تان و کیفیت روابط و نتایج کارهایتان را بهتر می کنند باید تسلط بسیار زیادی روی خودتان داشته باشید. اما نتیجه این کار بسیار عالی است.

سرزنش کردن دیگران کار ساده ای است

اگر کسی از قانون حداقل مقاومت استفاده کند راحت ترین و بی فکرانه ترین رفتاری که میتواند از او سر بزند این است که هروقت به هر دلیلی که مشکلی برایش پیش آمد به فرد دیگری حمله کرده و او را مورد سرزنش قرار بدهد. افرادی که عادت سرزنش کردن دیگران را در خود پرورش می دهند اغلب از دست اشیاء، عصبانی می شوند. سرزنش کردن اشیاء بی جان در زمانیکه عملکرد مورد انتظار را ندارند آن قدر احمقانه است که می تواند به یک نوع ملایم از دیوانگی تبدیل شود. مردم از دست درهایی که به لباس شان می چسبند عصبانی می شوند.

آنها به ابزاری که با آن کار می کنند فحش می دهند آن هم در حالیکه خودشان مرتکب اشتباه شده اند. وقتی اتوموبیل شان روشن نمی شود روانی می شوند. از نظر این افراد اگر چیزی درست کار نکند باید مورد سرزنش قرار بگیرد حتی اگر یک شیء بی جان باشد. مردم اغلب وقتی از دست اتوموبیل شان عصبانی می شوند یا پایشان به یک جعبه می خورد و زمین می افتند، به آن لگد می زنند.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن