برندسازی شخصی : در سخنرانی خبره شوید

برندسازی شخصی : در سخنرانی خبره شوید
مجموع 5 از 4 رای

در سخنرانی خبره شوید

برندسازی شخصی : در سخنرانی خبره شوید

طبق نظرسنجی های انجام شده، سخنرانی یکی از ترسناک ترین موضوعات در جهان است و هم رده ترس از مرگ شناخته شده است. به این دلیل مردم از سخنرانی می ترسند که: نمی دانند چه بگویند، ممکن است صحبتشان را فراموش کنند، ابله به نظر برسند و یا طرد شوند.

برای اینکه سخنران خوبی شوید باید یاد بگیرید که از درون واقعی و اصیل خود سخن بگویید، زیرا مخاطبان شما متوجه می شوند که خود واقعی تان هستید و یا نقش بازی می کنید.

سایت “Toastmasters International”  نکاتی را در مورد سخنرانی و غلبه بر ترس از سخنرانی را ارائه داده است که در اینجا بازگو می کنیم.چه بخواهید برای ۵ نفر سخنرانی داشته باشید چه ۲۰۰۰ نفر، این نکات می تواند به کارتان آید:

درباره ی موضوع صحبت تان اطلاعات زیادی داشته باشد و موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید: دانش شما از موضوع سخنرانی باید فراتر از جیزی باشد که می خواهید ارائه دهید.

تمیرن کنید، اصلاح کنید و باز بیشتر تمرین کنید: سخنرانی تان را با صدای بلند و تجهیزاتی که قرار است با آن ارائه دهید، تمرین کنید و هرجا را که لازم بود بازبینی و اصلاح کنید.

مخاطبتان را بشناسید: وقتی برای سخنرانی می روید ابتدا سلام و احوالپرسی کنید.

خودتان را با سالن آشنا کنید: زودتر در محل حاضر شده و با محل آشنا شوید و تجهیزات را امتحان کنید.

نفس عمیق بکشید و لبخند بزنید: این کار باعث کاهش استرس می شود.

ارائه موفق را تجسم کنید: خودتان را تصور کنید که با صدای بلند و موفق در حال سخنرانی هستید.

بدانید که مردم می خواهند کارتان را خوب انجام دهید: آنها از اینکه شما سخنرانید خوشحال هستند و منتظر مطالب شما.

روی پیامتان تمرکز کنید: توجه تان را از اظطرابتان بردارید تا متوجه پیام و مخاطبانتان شوید.

سخنرانی شما باید برند شخصی تان را نشان دهد: سخنرانی شما نمود برند شخصی تان است، تجربه و اعتماد به نفس را می آفریند که کلید سخنرانی موفق است.

برای اینکه سخنران بهتری شوید به دوره ها و کلاسهایی که در این زمینه وجود دارد بپیوندید. اینها به شما کمک می کند که مهارت های لازم برای سخنرانی را به دست آورید.

(منبع: برندسازی شخصی، سوزان کریتون)

در ادامه مقالات برندسازی شخصی همراه ما باشید …

 


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن