برنامه دادن به ذهن ناخودآگاه برای مدیریت زمان

برنامه دادن به ذهن ناخودآگاه برای مدیریت زمان
مجموع 5 از 2 رای

برنامه دادن به ذهن ناخودآگاه

برنامه دادن به ذهن ناخودآگاه برای مدیریت زمان

  • معلم دیگران باشید

در ادامه ی مقاله ی تکنیک های ذهنی مدیریت زمان، شیوه بعدی برای برنامه دادن به ذهن ناخوداگاه این است که تصور کنید از همین امروز قرار است در زمینه مدیریت زمان تدریس کنید. این تکنیک حاصل کشفیات در حوزه یادگیری سریع است. کارشناسان دریافته اند اگر فکر کنید چطور باید چیز جدیدی را که می خواهید یاد بگیرید درس بدهید هم زمان آن را بهتر یاد می گیرید و خیلی بیشتر از موقعی که فقط برای استفاده شخصی تان آن کار را انجام می دهید آن را جذب و هضم می کنید.

در حالی که در زمینه مدیریت زمان با این ایده ها آشنا می شوید، فکر کنید چطور می توانید آنها را به دیگران یاد بدهید. به یکی از اطرافیان تان فکر کنید که یادگیری موضوع برای او می تواند مفید باشد. درست همانطور که شما همانی می شوید که به آن فکر می کنید، شما همانی می شوید که درسش را می دهید.

فکر کردن به تدریس یک مطلب سرعت آموختن آن را افزایش می دهد. همیشه به تدریس موضوعاتی که آموختن آنها برای شما خیلی جالب و ضروری است فکر کنید. یکی از سریع ترین راههای یادگیری دائمی برای ایده ها و تکنیک های جدید مطرح کردن آن با دیگران، بلافاصله بعد از یادگیری است.

  • الگوی دیگران باشید

تکنیک بعدی که برای برنامه دادن به ذهن ناخودآگاه تان می توانید از آن استفاده کنید این است که تصور کنید نگاه دیگران به عنوان الگوی عالی مدیریت زمان به شماست. تصور کنید در شرکت یا سازمانی که کار می کنید استاندارد را شما تعیین می کنید. تصور کنید که همه برای راهنمایی گرفتن در مورد نحوه برنامه ریزی و نظم داشتن، نگاه شان به شماست. اگر دیگران هر روز شما را تماشا می کردند، عملکرد شما چه تفاوتی پیدا می کرد؟ رفتار شما در کار روزانه چگونه می شد؟ اگر احساس می کردید که الگویی برای دیگران هستید، چطور وقتتان را سازماندهی می کردید؟

وقتی خودتان را یک الگو و نمونه آرمانی رفتار می دانید، همیشه بهتر کار می کنید و عملکرد بهتری خواهید داشت تا اینکه فقط به فکر بهتر ساختن کارایی شخصی تان باشید. هرچه بیشتر خودتان را به عنوان نمونه عالی مدیریت زمان بدانید موفق تر می شوید. در سازماندهی زمان و زندگی، هرچه بیشتر خودتان را به عنوان الگوی دیگران در نظر بگیرید عملکردتان در این زمینه بهتر خواهد شد.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن