برای اعضای خانواده، الگوی صلح و آرامش باشید!

برای اعضای خانواده، الگوی صلح و آرامش باشید!
مجموع 5 از 3 رای

الگوی صلح و آرامش باشید

برای اعضای خانواده، الگوی صلح و آرامش باشید !

این جمله ی قدیمی که “آنچه را که می گویم انجام بده، نه آنچه می کنم!” در خانه چندان به کار نمی آید! آنچه در واقع بکار می آید نقطه ی مقابل این جمله است یعنی “آن کاری که می کنم انجام بده، نه آنچه می گویم” اگر با هم اتاقی، همسر یا عده ی زیادی زندگی می کنید، موثرترین روش برای ایجاد یک محیط آرامش بخش در خانه این است که خودتان الگویی برای صلح و آرامش باشید.

فضای عاطفی خانه از خودتان آغاز می شود. اگر مضطرب، عصبی؛ درمانده و عصبانی باشید، بیخود انتظار نداشته باشید که بقیه ی اعضای خانواده خوشحال و شاد و آرام باشند. منفی بافی های شما بر افراد خانواده اثر می گذارد.

البته منظور آن نیست که کوتاهی شما، از آرامش خانه کاسته است؛ اما اگر منتظر باشید که دیگران در خانه ی شما آرامش و صلح ایجاد کنند، باید بگم باید خیلی صبر کنید. اما وقتی آرام صبور و بامحبت باشید، زمینه را برای دیگران مهیا می سازید که صبورتر، پذیراتر و پرمحبت تر باشند.

هرچه آرام تر شوید، راحت تر می توانید با پیچیدگی ها و مبارزات زندگی روزمره هماهنگ شوید. در نتیجه برای شما خیلی آسان می شود که به جای مشکلات، راه حل مشکلات را مشاهده کنید.

اولین قدم شما در این راه این است که برقراری آرامش را اولویت خود قرار دهید؛ منتظر دیگران نمانید تا این اصل را بکار ببندند، خودتان دست به کار شوید.

 وقتی صلح را هدف اولیه ی خود قرار می دهید، موارد دیگر جایگاه خود را می یابند و کنار آمدن با آنها آسان تر می شود. با انجام این کار در مجموع این امکان را برای همه ی اعضای خانواده فراهم می آورید که با صلح و آرامش بیشتری زندگی کنند.

انجام این اصل، کار یک شب نیست؛ اما مسما هدفی است که ارزش تلاش دارد. پس از همین حالا شروع کنید که شما را در این مسیر هدایت کنند.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن