IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
مشارکت-گروهی

با همکاران خود بحث کنیم!

با همکاران خود بحث کنیم!

اساس و محور فنون آموزش گروهی، بحث و گفتگوی افراد سازمان در یک زمینۀ خاص(مثل یک مشکلی که سازمان با آن مواجه شده و نظایر آن) است. مشارکت در بحث گروهی و تجزیه و تحلیل گروهی یک رویداد(مشکل یا موقعیت) ویژه باعث می‌شود مهارت افراد گروه در تجزیه و تحلیل مشکلات و یافتن راه‌حلهای مناسب، افزایش یابد.

برای شکل‌گیری چنین فضایی می‌توان از پیشنهادهای زیر استفاده کرد:

تماشای فیلم آموزشی به صورت گروهی:

وقتی افراد به صورت گروهی به تماشای ویدئو می‌نشینند تبادلات بسیاری با یکدیگر انجام می‌دهند. در پایان فیلم نظرات خود را اضافه می‌کنند و نقد و بررسی دیگران را می‌شنوند.

تقویت و تشویق کارکنان به منظور مشارکت بیشتر:

معمولاً در نظر گرفتن تشویق برای مشارکت در بحث و کار گروهی بی تأثیر نخواهد بود به شرطی که هوشمندانه و مرتبط با موضوع باشد.

کنفرانس ویدئویی:

حتی اگر نیروهای شما دورکاری انجام می‌دهند و در محل کسب و کار حضور ندارند برای حفظ روحیه‌ی مشارکت هر از گاهی کنفرانس ویدئویی بگذارید.

برای گسترش فعالیت‌های گروهی در سازمان‌، می‌توان از روش‌های اثربخش آموزش استفاده کرد. یکی از این روش‌ها ((آموزش مشارکت گروهی)) نام دارد. در آموزش مشارکت گروهی افراد در فعالیت‌های گروهی درگیر می‌شوند و مهارت‌های لازم برای مشارکت‌های گروهی را فرا می‌گیرند.

علل کم توجهی نسبت به فعالیت‌های گروهی:‌

ناآشنایی مدیران با مزایای فعالیت گروهی، فرهنگ جامعه، شیوه‌های کمتر اثربخش آموزش عمومی، نگرش مردم نسبت به رقابت فردی.

باید بدانیم دلیل عدم مشارکت ما در یک بحث یا فعالیت گروهی چیست. آیا موضوع احمقانه به نظر می‌رسد؟ نسبت به فعالیت در گروه بی انگیزه هستیم؟ ممکن است نظرم با مخالفت مواجه شود یا مورد تمسخر قرار بگیرم؟ یا ارزش و بازده کار فردی را بیشتر می‌دانم؟

بزرگترین دلیل عدم مشارکت شما در فعالیت‌های گروهی چه می‌تواند باشد؟ و چه پیشنهادی برای مشارکت افراد در گروه دارید؟

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar
وحيد خسروي
Guest
وحيد خسروي

بهترین این بحث ها هم ، بحث هایی هستند که در آن مخالفانی حضور دارند

مهدیه رفیعی
Guest
مهدیه رفیعی

نادیده گرفتن افراد در بحث های گروهی و پیشنهادات آنان یا با رفتار غیرمناسب مقابل شدن، شاید یکی از دلایل عدم مشارکت کارکنان در سازمان باشد.

یک دوست
Guest
یک دوست

به نظر من فرهنگ یک سازمان همیشه بیشترین تاثیر را از سمت مدیران و افراد بالا رتبه سازمان می گیرد.
اگر یک سازمان محیط نا سالم، شلوغ و نا امن دارد بی شک مدیران در این مورد نقش بسزایی داشته اند.
حال اگر در یک سازمان مشارکت گروهی ضعیف است و افراد رابطه نزدیکی با هم ندارند، یا می تواند جزء سیاست های آن مجموعه باشد و یا تاثیرش را از رفتار مدیران و افراد بالا رتبه اش گرفته باشد.

e.raygani
Guest
e.raygani

صحبت ها یا جلسات و بحث های گروهی تماما موافق ، باری به دانسته ها اضافه نمیکنه . مثلا مخالفت ها و شنیدن نظرات بهترین قسمت یک بحث یا مشارکت گروهی میتونه باشه . به تمام دلایل بالا بهتره که شیوه مشارکت افراد درون گرا اضافه بشه چون افراد برون گرا ذاتا مشارکت کننده های خوبی هستند که در تیم می تونن فعالیت و مباحثه داشته باشند اما افراد درون گرا عمدتا از روش های تکی و فردی و عدم حضور در تیم های مشارکتی احساس راحتی دارند. موضوع بندی مباحث و یا بیان عامیانه اون ها میتونه ایجاد نظرات… Read more »

یک غریبه
Guest
یک غریبه

برای من عدم رضایت از کار و بعد از اون محیط کار و سیاست های کاری مدیران می تونه باعث عدم مشارکتم بشه
اگر علاقه وجود داشته باشه ما بخاطر حس خوبی که در ما ایجاد میکنه باهم مشارکت خواهیم کرد

پژمان خیری
Guest
پژمان خیری

خیلی عالی بود. ممنون

مرتضی
Guest
مرتضی

من به شخص با جلسات و تعامل با همکاران واقعا موافقم
طبق تجربه کاری در زمینه طراحی و توسعه نرم افزار
بهترین پروژه ها ، زمانی به نتیجه خوب رسیده که یک تیم با تعاملات و دانش روز ، جهت پیشرفت پروژه خالصانه با هم تلاش کرده اند

سعید خسروی
Guest
سعید خسروی

طوفان ذهنی واقعه ای است که به نظرم بسیاری از سازمان ها رو از تصمیمات بسیار خطرناک اونها نجات میده…