با تصویرسازی ذهنی ، همان کسی شوید که می‌خواهید

با تصویرسازی ذهنی ، همان کسی شوید که می‌خواهید
مجموع 5 از 1 رای

تصویرسازی ذهنی

با تصویرسازی ذهنی ، همان کسی شوید که می خواهید

همه ی ما آدم ها، می توانیم همان کسی شویم که می خواهیم، فقط کافی است که طوری رفتار کنیم که انگار پیشاپیش کیفیات رفتاری آن شخص (همان شخصیتی که در ذهن داریم) را دارا هستیم. درباره ی شخصیتی که می خواهید داشته باشید مطالعه کنید. درباره اش اطلاعات جمع آوری کنید و در نهایت تصور کنید که آن کیفیت را پیوسته در خود بهبود می بخشید.

ارسطو نیز معتقد بود، یکی از راه های رسیدن به فضیلت، تظاهر به رفتارهایی است که افرادی دارای فضیلت آنها را انجام می دهند. خود را آنگونه که می خواهید باشید، ببینید. اینگونه به تدریج به کسی که دوست دارید تبدیل می شوید.

شما به کمک تصویر سازی ذهنی می توانید منش و شخصیت خود را تغییر بدهید. با تغییر دادن تصاویر ذهنی، طرز فکر و اندیشه ی خود را تغییر می دهید که در نتیجه ی آن احساسات و رفتارتان نیز تغییر می کند.

در بهترین حد خود ظاهر شوید

در ورزش قهرمانی، یک تمرینی وجود دارد به نام “تمرین ذهنی”. قهرمانان برجسته در تمامی رشته ها، قبل از ورود به مسابقه، روند مسابقه را در ذهن خود مرور می کنند. آنها قبل از هر مسابقه می بینند که در بهترین حد خود ظاهر شده اند. آنها ساعت ها و روزها، قبل از مسابقه، خود را می بینند که در میدان مسابقه، موفق شده اند. تمام اینها مثل یک فیلم سینمایی در ذهن ورزشکار مرور می شود.

اسکیت بازها در حالی که دراز کشیده اند، چشمان خود را می بندند و با تمام وجود به موسیقی که به همراه آن اسکیت بازی می کنند گوش فرا می دهند. یکی از ویژگی های اسکیت بازی ذهنی این است که هرگز زمین نمی خورند و یا مرتکب خطایی نمی شوند.

آنها خود را می بینند که به زیبایی بازی می کنند، بارها و بارها این صحنه در ذهن خود مرور می کنند و بعد وارد زمین می شوند. در این زمان، ذهن نیمه هوشیار آنها به اندازه ی کافی آموزش دیده است تا بتوانند تمام برنامه های ذهنی خود را به نمایش دربیاورند.

جسم فیزیکی شما ذهنی از آنِ خود ندارد. کوچک ترین حرکت انگشتان شما هم به وسیله ی کامپیوتر مرکزی بدن شما، یعنی مغز کنترل می شود. این مغز شماست که از طریق نخاع فرامین لازم را به عضلات شما می دهد تا یک فعالیت فیزیکی را انجام دهند. با تصویر سازی در واقع کامپیوتر اصلی خود را آموزش می دهید تا عملکردی را که دوست دارید، به نمایش بگذارد.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

 


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن