بایدها و نبایدهای شغل تان (۳)

بایدها و نبایدهای شغل تان (۳)
مجموع 5 از 2 رای

بایدها و نبایدهای شغل تان

بایدها و نبایدهای شغل تان (۳)

  • رئیس تان پیشنهادات شما را جلوی همه ی همکاران تان به شدت رد می کند

این کار واقعا درد آور است. اما شاید این واقعیت که این موضوع بخشی از زندگی کاری یک کارمند است کمی تسلی بخش است.

رفتار بازنده ها: جلوی همه تلافی می کنید یا قهر می کنید و آخر جلسه حرف نمی زنید، و یا اینکه به هر کس که می رسید از رفتارهای ناعادلانه ی رئیس صحبت می کنید.

رفتار برنده ها: شخصیت خود را از ایده و پیشنهادات جدا کنید. اگر رئیس تان پیشنهاد شما را رد کرده، این بدان معنا نیست که شخصیت تان را هم زیر سوال برده است. اگر رفتار او طوری است که احساس می کنید به شخصیت شما توهین می شود، این موضوع را محرمانه با او مطرح کنید و بگویید: “تصمیم شما را درک می کند، اما اگر پیشنهاد من را بدون اینکه به شخصیت من توهین شود رد کرده بودید، بهتر می توانستم با آن کنار بیایم.” با این حال، شما هم باید از این به بعد بیشتر به نحوه ی ارائه ی پیشنهادتان توجه کنید و مراقب باشید که رئیس تان آن را نوعی انتقاد تلقی نکند.

  • درخواست افزایش حقوق تان رد شده است

در سال دشواری که پشت سر گذاشتید سخت کار کردید، اما نتیجه ی این سخت کوشی را روی فیش حقوقی تان نمی بینید.

رفتار بازنده ها: از موجودی انبار دزدکی جنس برمیدارید، از تلفن استفاده های شخصی بیشتری می کنید و در پایان روز سریع تر از همه محل کار را ترک می کنید. مواظب باشید! این کار مثل بازی کردن با مواد منفجره است. اگر زیاده روی کنید، اخطار خواهید گرفت و سپس اخراج خواهید شد.

رفتار برنده ها: با خونسردی تمام از رئیس تان دلیل این کارش را بپرسید. پیشنهاداتی در رابطه با افزایش درآمد و یا کاهش هزینه ها ارائه دهید تا به خاطر نتایج حاصل از آنها پاداش مالی دریافت کنید. با این کار درک خود را نسبت به جایگاه رئیس تان نشان داده و راه حل هایی برای مشکلات فعلی ارائه می دهید.

فراموش نکنید که هیچ کس به خاطر اینکه فقط یک کار را درست انجام داده ترفیع نمی گیرد، ولی با این کار یک امتیاز مثبت می گیرید که می تواند در آینده به ترفیع گرفتن تان کمک کند. زمانی حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد که برنامه هایی ارائه دهید که در آینده برای شرکت تان ارزش افزوده در پی داشته باشد.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن