بایدها و نبایدهای شغل تان (۲)

بایدها و نبایدهای شغل تان (۲)
مجموع 5 از 2 رای

بایدها و نبایدهای شغل

بایدها و نبایدهای شغل تان (۲)

  • رئیس تان مرتبا از شما تقاضای اضافه کاری می کند

حتما می دانید که ملاک ترفیع افراد، ساعت ورود و خروج آنها نیست. اما آیا مجبورید به خاطر حقوق ناچیزی که می گیرید ۱۱ ساعت در روز کار کنید؟

رفتار بازنده ها:برای جلوگیری از بحث و جدل، بهانه هایی می آورید تا عصر خود را خالی نگه دارید. همکاران خود را به توطئه و خرابکاری تشویق می کنید و یا اینکه اضافه کاری را قبول می کنید و با اینکه سود خاصی برای شما ندارد، به خواسته ی رئیس تان تن می دهید و فشار زیادی را متحمل می شوید.

رفتار برنده ها: نباید همیشه همه ی درخواست ها را رد کنید. به رئیس تان به دید مهم ترین مشتری تان نگاه کنید و بدانید که کیفیت روابط کاری تان با او اهمیت خیلی زیادی دارد. اگر رئیس تان در مواقع دشواری روی تعهد شما حساب می کند، باید در مواقعی که فشار کاری کمتر است از او تقاضای مرخصی کنید. اگر از خود تعهد نشان بدهید و در عین حال جرات این را داشته باشید که علایق و خواسته های تان را مطرح کنید، رئیس تان مطمئن خواهد شد که شما توانایی حفاظت از منافع شرکت را در پست های بالاتر دارا می باشید.

  • بودجه تان کاهش می یابد

همه سعی دارند در قسمت های مختلف شرکت، هزینه ها را کاهش دهند تا سود شرکت بیشتر شود و در نهایت شرکت بدهی بالا نیاورد. اما زمانی که بودجه ی شما را کاهش می دهند، ممکن است پیش خودتان فکر کنید که یک نفر دارد اینجا عمدا خرابکاری می کند.

رفتار بازنده ها: پاپیچ رئیس می شوید و سعی می کنید بودجه ی لازم برای پروژه تان را از راه های دیگر تامین کنید. یا به نشانه ی اعتراض کم کاری می کنید و دائما غر می زنید.

رفتار برنده ها: راه های دیگری پیدا کنید. برای مثال اگر بودجه ی سفرهای تان کمتر شده، تا جایی که می توانید کارهای تان را غیر حضوری و از طریق اینترنت و تلفن انجام دهید، یا اینکه کارهای خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید با یک سفر، به همه ی آنها رسیدگی کنید. به دنبال منابع مالی جدید بگردید؛ مثلا کمک های دولتی، حمایت های مالی و مشتریان جدید.

کاهش یافتن بودجه را بعنوان چالشی در نظر بگیرید که به شما این فرصت را می دهد که توانایی های خود را به رئیس تان نشان دهید. اما آشکارا بیان کنید که حد و حدودی هم وجود دارد. هر چیزی را تحمل نکنید. شاید رئیس تان می خواهد آزمایش کند و ببیند تا کجا می تواند پیش برود.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن