بازاریابی محتوایی: دو روش خطاناپذیر برای خرید اشتراک BUY-IN

بازاریابی محتوایی: دو روش خطاناپذیر برای خرید اشتراک BUY-IN
مجموع 5 از 3 رای

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی : دو روش خطاناپذیر برای خرید اشتراک BUY-IN

در طول سال هایی که در زمینه ی بازاریابی محتوایی کار کرده ام، زمانی که پروژه های بازاریابی محتوایی جدید با بودجه ی اضافه مطرح می شود، دو روش بهتر از همه جواب می دهد:

  • طرح آزمایشی Pilot

همانطور که اغلب مردم می دانند، قبل از آنکه یک برنامه ی تلویزیونی به صورت دائمی در شبکه پخش شود، یک نسخه ی آزمایشی تولید می شود. پایلوت، نمونه ای کوچک است از آنچه قرار است رخ بدهد، که به مدیران اجرایی شبکه، بازخورد کافی از مشتریان در خصوص اینکه نیازی به تولید اپیزودهای بیشتر هست ارائه می کند.

اگر شما برنامه ی بازارایابی محتوایی خود را بعنوان پایلوت ارائه کنید؛ بلافاصله متوجه می شوید تصمیم گیرندگان کلیدی، مقاومت خود را از دست می دهند. این به اندازه ی یک استراتژی بازاریابی محتوایی تمام عیار، تعهد آور نیست؛ اما همچنان که پایلوت بازاریابی محتوایی را پیش می برید، مطمئن شوید موارد زیر را لحاظ نموده اید:

مدت زمان پایلوت، حداقل باید ۶ ماه باشد؛

هدف کلی از پایلوت، یا کسب و کار بعد از پایلوت متفاوت خواهد بود؛

شاخص های توافق شده، اگر آنها را محقق کردید، می توانید با “داستان های فرعی”به پیش بروید.

که این می تواند به معنای افزایش شاخص ها، خرید اشتراک بیشتر، زمان کوتاه تر انجام کار، و یا افزایش شاخص های “کیفی” و … باشد.

  • ایجاد هراس

وقتی تمام تلاش ها به در بسته می خورد، هراس می تواند نظیر یا بهتر از یک استدلال منطقی کار کند. اگر بتوانید نشان دهید رقبای ما چگونه از بازاریابی محتوایی به نفع فرد و به ضرر شما بهره برداری می کنند، شما قطعا می توانید توجه افراد را جلب کنید.

برای آنکه برنامه ی هراس جواب دهد، باید در خصوص فضای رقابتی شرکت، تحقیقاتی انجام دهید، بازاریاب محتوایی پیشرو در صنعت خود را شناسایی کنید و مشخص کنید:

چه تعداد مشترک (ایمیل، فیسبوک، توییتر و …) برای محتوای او در مقابل شما دارد؟

رتبه بندی شرکت خود را در مقابل شرکت پیش رو در جستجوی واژه های کلیدی مشخص کنید.

در خصوص به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی، وضعیت شما در مقایسه با پیشرو چگونه است؟

آیا آنها ارجاعات شفاهی مثبت دارند؟ (برای این مورد توییتر را کنترل کنید.)

آیا آنها فعالانه به صورت آنلاین به جذب استعدادهای برتر می پردازند؟

این ها فقط تعدادی نمونه است. نقطه ی کلیدی در این استراتژی این است که نقاط کلیدی و پراهمیت برای تصمیم گیرندگان ارشد را بیابید و آنها را در استدلال های خود هدف بگیرید. به وضوح نشان دهید رقبا چگونه با بکار گیری استراتژی محتوایی ویژه، شرکت شما و مطالب شما را در هاله ای گرد و غبار قرار می دهند.

من بارها و بارها دیده ام وقتی استدلال های منطقی کارساز نیست، این تکنیک به خوبی جواب می دهد. پس بنابراین، اگر ایده ی طرح آزمایش جواب نداد، استراتژی هراس افکنی را امتحان کنید.

(منبع: بازاریابی محتوایی، جو پولیتسی)

ادامه ی مقالاتبازاریابی محتوایی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن