انگیزه های دیگران را درک کنید.

انگیزه های دیگران را درک کنید.
مجموع 5 از 1 رای

انگیزه های دیگران را درک کنید
انگیزه های دیگران را درک کنید.

چه چیزی شما را بر می انگیزد؟ می دانیم که شما یک بازیگر قانون هستید؛ صادق ، سخت کوش، ساعی، پرشور، موفق و خودجوش. شما هر کاری را با این اراده که بهترین باشید، انجام می دهید. تحت تاثیر قرار دادن رئیس، به دست آوردن احترام همکاران، ستایش و وفاداری زیر دستان.

شب راحت خواهید خوابید، چون حق کسی را پایمال نکرده اید و قانونی را نقض نکرده اید و به هیچ طریقی رفتار بدی نداشته اید.

شما ممکن است درآمد زیادی داشته باشید، در حالیکه این نیروی محرک شما نیست. انگیزه ی شما نیاز به بهترین بودن و خوب بودن است. ولی چه چیز این انگیزه را برانگیخته می سازد؟ به همین نسبت برای اینکه بتوانید پیش بروید باید بدانید چه چیزهایی دیگران را به انجام کارها برانگیخته می سازد.

درک و شناخت انگیزه های افراد، یعنی اینکه شما به دنیای تیره و مبهم روانشناسی وارد شده اید. آن چیزهایی که دیگران را به انجام کارها راغب می سازد می توانند بسیار متفاوت باشد:

  • قدرت
  • پول
  • منزلت اجتماعی
  • انتقام
  • تمایل به آزار رساندن
  • تمایل به عشق ورزیدن

انگیزه های افراد هر چه که باشد، یقین دارم آنها بازیکن قانون نیستند. شما فرسنگ ها با آنها فاصله دارید. درونگرا، آرام، تحت کنترل، معتبر و مجرب. با هر کسی که انگیزه هایش را نیاز، ترس و طمع دربرمی گیرد، باید هوشیارانه رفتار کرد. باید مراقب باشید که در سمت درست آنها بایستید.

حال به اطراف خود نگاهی بیندازید و ببینید، چه چیزهایی سبب می شوند تا چه رفتارهایی از همکاران و حتی رئیس تان سربزند. بیاموزید که انگیزه های افراد را بشناسید و یاد بگیرید که به راحتی آنها را کنترل کنید.

به یاد داشته باشید که، دانش قدرت است.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن