IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
اثر مرکب

اثر مرکب :پیدا کردن یک همراه موفقیت

اثر مرکب : پیدا کردن یک همراه موفقیت

یک راه دیگر برای توسعه ی روابط، پیدا کردن یک همراه موفقیت است؛ شخصی که به همان اندازه ی شما متعهد به مطالعه و رشد شخصی است. این شخص باید کسی باشد که به او اعتماد دارید، کسی که به حد کافی جسور باشد تا به شما بگوید درباره ی شما، نگرش ها و عملکردتان واقعا چگونه فکر می کند.

این شخص می تواند یکی از دوستان قدیمی تان باشد یا حتی شخصی که شما را اصلا خوب نمی شناسد. موضوع اصلی بدست آوردن یک دیدگاه خارجی بی طرفانه و صادقانه است.

همراه موفقیت فعلی من، دوست خوبم لاندِن تیلور است. ما هر جمعه ۳۰ دقیقه با هم تلفنی صحبت می کنیم و در آن مکالمه، درباره ی پیروزی ها، شکست ها، اصلاحات و افسوس های مان بحث می کنیم و اینکه در کجای برنامه ی پیشرفت مان هستیم. انتظار آن تماس تلفنی و آگاهی از اینکه مجبورم به لاندن پاسخگو باشم، در کُل هفته، من را فوق العاده متعهد نگه می دارد.

من شکست های لاندن یا هر بازخوردی که او می خواهد، یادداشت می کنم و مطمئن می شود که هفته ی آینده درباره ی آنها از او بپرسم. او هم همین کار را برای من انجام می دهد. به این ترتیب ما یکدیگر را پاسخگو و مسئول نگه می داریم. او شاید بگوید: “بسیار خوب، هفته ی پیش قبول کردی که در این مورد، اشتباه کردی و متعهد به تغییرش شدی. این هفته درباره ی آن چه کاری انجام دادی؟”

زندگی می گذرد. هر دوی ما مدیران پر مشغَله و پر کاری هستیم، ولی برایم حیرت آور است که هر هفته این کار را بدون کوتاهی انجام می دهیم. کار راحتی نیست. بعضی وقت ها تمام روز به این فکر می کنم که “اَه لعنتی! باید این کار را انجام بدهم.” ولی اغلب اواسط مکالمه ی تلفنی مان، با خودم فکر می کنم: “چقدر خوشحالم این گفتگو را با هم داریم!” حتی حین آماده شدن برای آن مکالمه و فکر کردن درباره ی پیروزی ها و شکست های بزرگم در آن هفته، درباره ی خودم چیزهایی یاد می گیرم.

این هفته به لاندن گفتم: “می دانی، من کارهای نیمه تمام زیادی دارم. مشفول نوشتن کتابم هستم. با مسائل زیادی روبرو شده ام و از چیزهای جدیدی آگاه شده ام، اما واقعا هیچ چیز قابل ذکری برای این هفته ندارم.” گفت: “این آخرین هفته ای ست که اینطور می آیی.” بعد نفس عمیقی کشید و گفت: “من را فریب نده.” درسم را گرفتم. در واقع، من با تعیین نکردن یک چیز کاملا به یادماندنی برای به اشتراک گذاشتن با او، خودم را فریب داده بودم.

اگر علاقه مند باشید، یک مساله ی جدی برای شما دارم. آیا بازخورد واقعی می خواهید؟ اشخاصی را پیدا کنید که به اندازه ی کافی به شما اهمیت می دهند که بی رحمانه با شما صادق باشند.

از آنها اینها را بپرسید: “به نظر شما من چگونه شخصی هستم؟ فکر می کنید نقاط قوت من چیست؟ فکر می کنید در کدام زمینه ها می توانم پیشرفت کنم؟ فکر می کنید در چه مواردی اشتباه می کنم و خودم را زیر سوال می برم؟ چه کاری ست که با متوقف کردنش، می توانم بیشترین منفعت را ببرم؟ چه کاری ست که باید انجام دادنش را شروع کنم؟”

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar