اثر مرکب نتیجه ی ریتم های رفتاری مادام العمر

اثر مرکب نتیجه ی ریتم های رفتاری مادام العمر
مجموع 5 از 5 رای

اثر مرکب نتیجه ی ریتم های رفتاری

اثر مرکب نتیجه ی ریتم های رفتاری مادام العمر

وقتی آدم ها تلاش جدیدی را شروع می کنند، تقریبا همیشه در انجامش افراط می کنند. البته، انتظار دارم برای ایجاد یک ریتم رفتاری برای موفقیت، هیجان زده شوید، ولی باید به برنامه ای دست پیدا کنید که بتوانید آن را کامل، قطعی و بدون هیچ عذر و بهانه ای در دراز مدت انجام دهید.

نمی خواهم به ریتم هایی فکر کنید که می توانید این هفته، این ماه یا حتی در سه ماه آینده انجام دهید، بلکه می خواهم درباره ی چیزهایی فکر کنید که می توانید برای بقیه ی زندگی تان انجام دهید.

اثر مرکب یا همان نتایج و پیامدهای قطعی و مثبتی که می خواهید در زندگی تان تجربه کنید، نتیجه ی انتخاب ها و کارهای هوشمندانه ای ست که مدام تکرار شده اند. شما وقتی پیروز می شوید که هر روز، هر شب و همیشه قدم های درست بردارید. ولی با انجام کارهای بالاتر از توان تان، آن هم در بازه ی زمانی کوتاه، زمینه ی شکست تان را بوجود می آورید.

یکی از دوستانم تصمیم گرفت به وزن دلخواهش برسد. این هدف، تغییر بزرگی بود در سبک زندگی اش. او از فعالیت های جسمانی متنفر بود؛ با این حال تصمیم گرفت به تناسب اندام برسد. به یک باشگاه ورزشی رفت، یک مربی شخصی گرفت و شروع کرد به تمرین: روزی دو ساعت و پنج روز در هفته.

به او گفتم: “این کار اشتباه است. نمی توانی سر تعهدت باقی بمانی و سرانجام از آن دست می کشی.” منکرش شد و متقاعدم کرد که برای همیشه تغییر کرده است.

گفتم: “خیلی خوب. ولی داری افراط می کنی. بیا و این کار را انجام بده: دو ساعت در روز و پنج روز در هفته تمرینت را انجام بده (انرژی خیلی زیادی لازم است تا چرخ ها از سکون به حرکت جزئی درآیند) اما این کار را بیش از ۶۰ تا ۹۰ روز انجام نده. بعد از آن می خواهم وقت تمرینت را به ۶۰ تا ۷۵ دقیقه کاهش دهی.

هنوزم هم می توانی پنج روز در هفته انجام دهی، ولی بهتر است چهار روز تمرین کنی. این کار را ۶۰ تا ۹۰ روز دیگر ادامه بده. بعد، از تو می خواهم که سه روز در هفته و به مدت یک ساعت تمرین کنی و اگر احساس انرژی بیشتری می کردی، چهار روز تمرین کن. این برنامه ای ست که می خواهم طبق آن عمل کنی، چون اگر کاری را شروع کنی که نتوانی ادامه اش دهی، اصلا تمامش نمی کنی.”

باید برنامه ای طراحی کنید که بتوانید آن را پنجاه سال انجام دهید، نه پنج هفته و پنج ماه.خیلی خوب است که بتوانید برای مدتی قدرتمندانه عمل کنید، ولی باید آخر این مسیر را هم ببینید؛ جایی که کم کم شروع می کنید تا از این کار دست بکشید. یادتان باشد که ثبات و پایداری، یکی از حیاتی ترین اجزای موفقیت است.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن