IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
اثر مرکب

اثر مرکب: تغییر محیط، چشم اندازتان را تغییر می دهد

اثر مرکب: تغییر محیط، چشم اندازتان را تغییر می دهد

زمانی که در حرفه ی املاک و مستغلات بودم، در یک محیط با جمعیت بسیار کم، زندگی و کار می کردم. آدم های مشابه که در سطح یکسانی مشغول به کار و زندگی بودند. می دانستم برای رسیدن به جایی که آرزویش را داشتم، باید حلقه ی ارتباط هایم را گسترش دهم.

شروع کردم به رانندگی در سراسر خلیج . آنجا رستوران دریایی ای را پیدا کردم که روی اسکله قرار داشت. غذایش عالی بود، ولی مهم تر از کیفیت غذا، این بود که رستوران بین ساکنان بسیار مرفه منطقه، پر طرفدار بود.

صرف نظر از اینکه برای گسترش و افزایش ارتباط هایم به این رستوران می رفتم، در اسکله هم می نشستم و به دامنه ی کوه و خانه های چند میلیون دلاری روی آن، خیره می شدم. یکی از خانه هایی که همیشه توجهم را جلب می کرد، یک خانه ی چهار طبقه ی آبی رنگ بود. همیشه از خودم می پرسیدم یک خانه ی عالی چه ویژگی هایی دارد؟ اگر کسی یکی از آن خانه ها را به من بدهد، کدامیک را انتخاب می کنم؟ جوابم همیشه یکی بود، آن خانه ی آبی رنگ.

یک روز در راه بازگشت به خانه، تابلویی دیدم با این مضمون: “بازدید برای عموم آزاد است.”همانطور که تابلوها را دنبال می کردم، در جاده ی مارپیچ باریکی روی صخره ها بالا می رفتم. بالاخره خانه را پیدا کردم. واردش شدم، رفتم سمت پنجره ی رو به خلیج با گستره ی دید ۳۰۰ درجه ای. واقعا دیوانه کننده بود! رفتم به ایوان خانه و ناگهان متوجه شدم این همان خانه ای ست که سالها به آن خیره می شدم! بلافاصله قرارداد را امضا کردم. خانه ی رویاهایم حالا مال خودم شده بود.

واقعا نمی توانم بگویم که در آن رستوران با شخص خاصی آشنا شدم که زندگی ام را عوض کرد. با این حال، آن محیط اثر قوی و عمیقی روی من گذاشت. تماشای خانه های بالای صخره ها، بلندپروازیم را تحریک کرد، رویاهایم را گسترش داد و باعث شد برای تحقق آنها، پرتلاش تر از چیزی باشم که همیشه فکر می کردم ممکن است و در نهایت، رویاهایم تبدیل به واقعیت شدند!

رویای درون قلب شما شاید بزرگ تر از محیطی باشد که در آن زندگی می کنید. بعضی وقت ها باید از آن محیط خارج شوید تا رویای تان تحقق پیدا کند. این موضوع مثل کاشتن نهال در یک گلدان است. وقتی ریشه هایش محدود شوند، رشدش متوقف می شود.

وقتی درباره ی محیط صحبت می کنم، فقط محل زندگی تان را نمی گویم، بلکه اشاره به هر چیزی ست که اطراف تان را احاطه کرده است. هر چیز ناتمامی که در زندگی تان وجود دارد، نیرو و فشار خسته کننده ای را بر شما وارد می کند و مثل خون آشامی که خون تان را می مکد، انرژی پیشرفت را از شما بیرون می کشد.

هر قول و تعهد ناتمام، توان تان را تحلیل می برد، چون جلوی تکانش را می گیرد و مانع توانایی شما برای پیشرفت می شود. وظایف و کارهای ناتمام، شما را عقب نگه می دارند. همین امروز کامل شان کنید.

به علاوه وقتی محیطی را برای پشتیبانی از اهداف تان بوجود می آورید، یادتان باشد همان چیزهایی را در زندگی تان بدست می آورید که تحمل شان می کنید. اگر بی احترامی را تحمل کنید، به شما بی احترامی خواهد شد. اگر دستمزد پایین و کار بیش از حد را تحمل می کنید، این موضوع برای تان ادامه خواهد داشت. اگر اضافه وزن، خسته و بیمار بودن را تحمل کنید، همیشه همینطور خواهد بود.

این شگفت انگیز است که زندگی، چگونه حول معیارهایی که برای خودتان در نظر می گیرید، سازماندهی می شود. بعضی ها فکر می کنند قربانی رفتار بقیه هستند، ولی در واقع، این ما هستیم که شیوه ی رفتار کردن دیگران با خودمان را کنترل می کنیم.

اگر می خواهید یک رویه ی منظم از ریتم های رفتاری، ثبات و پایداری را پرورش دهید، طوری که تکانش بزرگ نه فقط سری به خانه تان بزند، بلکه به آنجا نقل مکان کند، باید مطمئن شوید که محیط تان از تبدیل شدن، عمل کردن و اجرایی کردن تان در سطوحی با کلاس جهان، استقبال و حمایت می کند.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar