آیا این فرد مناسب کار شماست یا نه؟

آیا این فرد مناسب کار شماست یا نه؟
مجموع 5 از 2 رای

استخدام

پیدا کردن کارکنان خوب کار ساده‌ای نیست. پس از حذف همه کاندیداهایی که واجد شرایط نبودند، باید دریابید آیا متقاضیان دیگر می‌توانند واقعاً از پس کار برآیند، یا خیر. اما حتی اگر از این امتحان هم گذشتند، به طور اتوماتیک کار را به آن‌ها پیشنهاد نکنید.

طی انجام مصاحبه، سعی کنید بفهمید که شخص با فرهنگ سازمانی شما هم راستاست یا نه. آیا کارمند احتمالی شما به راهنمایی‌های زیادی احتیاج دارد؟ اگر شرکت شما از آن دسته است که کارکنانی خود-مدیر دارد، ممکن است این شخص از محیط راضی نباشد. آیا ارزش‌های شرکت را درک می‌کند؟ چطور از پس انجام به موقع کار بر می‌آید؟ اگر او در فشار بهتر کار می‌کند و محیط کاری شما بر محوریت ضرب‌العجل‌ها کار می‌کند، بسیار خوب، همین فرد مناسب است. در غیر این صورت، همچنان به دنبال کارمند مناسب باشید. بفهمید کاندیدای شما دوست دارد چه کاری انجام دهد، سپس فکر کنید که آیا محیط کاری شما به دمیدن اشتیاق در این افراد کمک می‌کند یا نه.

حتی وقتی کارمند را استخدام کردید، به ارزیابی او ادامه دهید. وقتی می‌بینید کارکنان نقش خود را در مأموریت اصلی شرکت می‌دانند، می‌توانند از توانایی‌های خود به نحو احسن استفاده کنند، و به شغل‌شان علاقه‌مندند، بدانید علائم یک کارمند مناسب را دریافت می‌کنید.

وقتی کسی را استخدام می‌کنید که متناسب با فرهنگ سازمانی شما نیست، چه کارمند بماند، چه شغل را ترک کند، به خاطر این تصمیم ممکن است هزینه‌ی زیادی بپردازید؛ اگر شغل را ترک کند، مجبور خواهید بود دوباره نیروی تازه استخدام کنید و او را آموزش دهید. اگر در شغل بماند، ممکن است بر رفتارها و تقسیم کار همکارانش تأثیر منفی بگذارد و روحیه‌ی افراد در مدت زمان بسیار کوتاهی لطمه ببیند.

خواه در شغل بماند یا برود، برای وقت، انرژی و بهره‌وری سازمان شما هزینه‌‌بر خواهد بود؛ تازه اگر روحیه‌ی از دست رفته‌ی دیگران را به حساب نیاوریم، بابت استخدام و به کارگیری نیروی نامناسب، زیان بسیاری به شما تحمیل خواهد شد.

(منبع: ایجاد انگیزه در کارکنان ترجمۀ حسام سعیدی)

برچسب ها:

8
دیدگاه بگذارید

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
نیلوفر محسنیآرزو کریمیمهديه رفيعيیونسم جبلي Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
م جبلي
م جبلي

ممنون از مطلب بسیار مفیدتون ??

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

ممنون از همراهی شما

یونس بقایی مقدم

ممنون از مطلب خوبتون

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

سپاس

مهديه رفيعي
مهديه رفيعي

مصاحبه ی درست دقیق و جامع یکی از مهمترین عواملی هست که میتوان با آن کارمندان یکدست و با روحیات یکسان انتخاب کرد و باعث حل بسیاری از مشکلات خواهد شد
ممنون از مطلب مفیدتون??

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

دقیقاً همینطوره. ممنون از بازخوردتون

آرزو کریمی
آرزو کریمی

?? حتما باید این کتاب رو مطالعه کنم

نیلوفر محسنی
نیلوفر محسنی

عالی